Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: BBSK Stambuł pokonało po tie-breaku berlińczyków

LM: BBSK Stambuł pokonało po tie-breaku berlińczyków

Tureckie BBSK Stambuł ograło na swoim terenie Berlin Recycling Volleys 3:2 w pierwszym meczu fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Wygraną dał swojej ekipie fantastyczny w środę Antonin Rouzier, zdobywca 35 punktów.

Niemiecki zespół był faworytem rywalizacji z BBSK Stambuł w pierwszej rundzie play-off Ligi Mistrzów, ale znad Bosforu wrócił w środę pokonany. Wszystko przez ambitną grę siatkarzy BBSK i fenomenalną postawę Antonina Rouziera. Były siatkarz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, aktualny mistrz Europy, zdobył w środę 35 punktów, z czego aż 33 w ataku i dla Niemców był nie do zatrzymania.

BBSK dwa razy wychodziło na prowadzenie, ale dwa razy zespół Roberto Serniottiego wyrównywał stan pojedynku. Wreszcie w piątej partii niezwykle zaciętą rywalizację wygrał Turkom Rouzier i niespodzianka stała się faktem. Przed rewanżem w Max Schmelling Halle w Berlinie żadna z drużyn nie może czuć się pewna awansu, a ta, która wygra starcie – być może przedłużone o złotego seta – zapewne znajdzie się w drugiej rundzie fazy pucharowej.

Gospodarze w pierwszej partii cały czas utrzymywali kilkupunktową przewagę i pewnie wygrali do 20. W drugim secie to niemiecki zespół nieznacznie prowadził, ale w końcówce na prowadzenie 21:19 wyszli podopieczni Hakana Ozkana. Ostatnie piłki przyniosły wiele emocji, ostatecznie berlińczycy wygrali po zaciętej walce na przewagi 32:30. W trzeciej partii znów od początku do końca prowadził zespół turecki i równie dobrze rozpoczął czwartą partię. Tu jednak Niemcy szybko doszli do głosu i dzięki dobrym atakom najskuteczniejszego na boisku Roberta Kromma wyrównali stan spotkania. W tie-breaku BBSK szybko wyszło na trzypunktowe prowadzenie i nie oddało go już do końca.

Zwycięzca rywalizacji pomiędzy BBSK Stambuł a Berlin Recycling Volleys w walce o Final Four Ligi Mistrzów zagra z lepszym w parze Arkas Izmir – Dynamo Moskwa.

BBSK Stambuł (TUR) – Berlin Recycling Volleys (GER) 3:2
(25:20, 30:32, 25:22, 20:25, 15:13)