Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: BKS przypieczętował siódme miejsce wygraną 3:0

LSK: BKS przypieczętował siódme miejsce wygraną 3:0

Siatkarki BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała w pierwszym spotkaniu o siódme miejsce triumfowały 3:0. Podopieczne Tore Aleksandersena przypieczętowały swoją pozycję na koniec sezonu i bez straty seta przed własną publicznością pokonały Polski Cukier Muszyniankę Muszyna.

Mecz świetnie rozpoczęły gospodynie, które błyskawicznie wysforowały się na prowadzenie, ale ich niestabilne przyjęcie szybko pozwoliło wrócić do gry Muszyniance. Co więcej – po błędzie w ataku Giny Mancuso oraz zbiciu Mai Savić to podopieczne Bogdana Serwińskiego odskoczyły od rywalek na dwa oczka. W kolejnych minutach na siatce nie popisała się Nia Grant, a blok przyjezdnych zwiększył dystans pomiędzy oboma zespołami do czterech punktów. Wówczas wydawało się, że muszynianki będą kontrolowały boiskowe wydarzenia, ale z biegiem czasu na boisku robiło się coraz ciekawiej, a po asie serwisowym Dominiki Sobolskiej BKS prawie wrócił do gry. Im bliżej końca seta, tym bielszczanki naciskały przeciwniczki coraz bardziej zagrywką. Asy serwisowe Mancuso i Kornelii Moskwy w połączeniu z dobrą dyspozycją w ataku Emilii Muchy sprawiły, że to gospodynie ponownie wróciły na prowadzenie. W końcówce Muszynianka nie znalazła już sposobu na odwrócenie losów premierowej odsłony, a dwie czapy przypieczętowały triumf BKS-u (25:20).

Druga partia rozpoczęła się od walki cios za cios, ale tym razem jako pierwsze inicjatywę próbowały przejąć przyjezdne, które po zbiciu Moniki Bociek wypracowały sobie dwupunktowe prowadzenie. Jednak błąd Pauliny Bałdygi sprawił, że bardzo szybko je straciły, a wynik zaczął oscylować wokół remisu. Z biegiem czasu muszynianki zaczęły popełniać błędy. Na środku pomyliła się Małgorzata Lis, skuteczna za to po drugiej stronie była Sobolska, dzięki której podopieczne Tore Aleksandersena zaczęły odskakiwać od przeciwniczek. Wówczas o czas poprosił Bogdan Serwiński, ale nie odmienił on gry jego drużyny. Miała ona ogromne problemy w ataku, bowiem nie potrafiła przedrzeć się przez bialski blok albo popełniała błędy w ofensywie. Po pomyłce Bociek strata muszynianek urosła już do siedmiu punktów. Kolejne błędne zagrania Patrycji Flakus i Roksany Brzóski sprawiły, że BKS kontrolował boiskowe wydarzenia. Na dodatek asa serwisowego dołożyła jeszcze Sobolska, a pojedyncze udane zbicia Karakaszewej nie były w stanie poderwać do walki ekipy znad Popradu. W końcówce drugiej odsłony była ona tylko tłem dla rozpędzonych bielszczanek, które pewnie kroczyły do sukcesu. Ostatecznie drugą odsłonę rozstrzygnęły na swoją korzyść 25:16, a kropkę nad i postawiła w niej Olivia Różański.

Po dziesięciominutowej przerwie do ataku ruszyły przyjezdne, które dzięki skutecznemu blokowi wysforowały się na dwupunktowe prowadzenie, ale ich błędy w ataku nie pozwoliły im kontynuować dobrej serii. BKS szybko wrócił do gry. W kolejnych minutach mógł liczyć na następne darmowe oczka, a sam przypomniał sobie o dobrej grze blokiem, co zaowocowało trzema punktami przewagi. Savić próbowała poderwać do walki muszynianki, ale udane zagrania Sobolskiej i Różański powodowały, że wciąż w lepszej sytuacji były podopieczne trenera Aleksandersena. Kiedy przypomniała o sobie Grant, gospodynie zmierzały do końcowego sukcesu, a po drugiej stronie siatki brakowało liderki, która poderwałaby drużynę do walki. Na dodatek w ataku pomyliła się Flakus, a sytuacja gości robiła się coraz trudniejsza. Do walki ekipę spod słowackiej granicy próbowała jeszcze poderwać Brzóska, ale jeden as serwisowy to było zbyt mało. Ostatecznie bielszczanki triumfowały 25:22, wygrywając całą rywalizację o siódme miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet.

MVP: Olivia Różański

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:0
(25:20, 25:16, 25:22)

stan rywalizacji play-off: 2:0 dla BKS-u

BKS: Różański (13), Pleśnierwoicz, Grant (8), Mancuso (10), Sobolska (10), Mucha (8), Lemańczyk (libero) oraz Moskwa (2), Wilczek (libero), Nowicka (1) i Jagieło
Muszynianka: Śmieszek (2), Savić (11), Wójcik (4), Radenković (2), Bociek (4), Karakaszewa (5), Medyńska (libero) oraz Brzóska (5), Bałdyga (1), Flaks (4) i Portalska (libero)