Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga rosyjska kobiet: Czołowe drużyny nie zwalniają tempa

Liga rosyjska kobiet: Czołowe drużyny nie zwalniają tempa

Dinamo Kaząń oraz Dinamo Moskwa nie zwalniają tempa, wygrały one swoje mecze i znajdują się na czele tabeli. Po trzech porażkach z rzędu zwycięstwo odniosła ekipa Jeniseja Krasnojarsk. Drużyny z dolnych rejonów tabeli solidarnie przegrały swoje mecze i nie zmieniły swoich pozycji w tabeli.

Po trzech porażkach z rzędu przełamała się trzecia ekipa tabeli Jenisej Krasnojarsk, dzięki tej wygranej siatkarki Jeniseja utrzymały czteropunktową przewagę nad Zarieczem Odincowo. Cały mecz z Dinamem Metar Czelabińsk trwał nieco ponad godzinę. Pierwsze dwa sety toczyły się pod dyktando drużyny gości. Gospodynie miały pozytywne przyjęcie, ale ustępowały swoim rywalkom w ataku, nieco więcej walki było w trzeciej odsłonie meczu, ale na niewiele się to zdało. Najwięcej punktów dla Jeniseja zdobyła Natalia Małych – 18, a dla Dinama Inna Fomina – 14

Dinamo Metar Czelabińsk – Jenisej Krasnojarsk 0:3
(18:25, 19:25, 21:25)

Tylko w pierwszym secie meczu z ekipą z Jużno-Sachalińska siatkarki Metara musiały uznać ich wyższość, pozostałe trzy sety były jednostronnym popisem w wykonaniu miejscowej ekipy. Przyjezdne wyraźnie ustępowały swoim rywalkom w każdym elemencie siatkówki i nie były w stanie nawiązać wyrównanej gry. Zagrywka oraz punkty zdobyte w bloku w znaczny sposób przyczyniły się do wygrania tego meczu przez gospodynie, grę miejscowej ekipy napędziła Anastazja Bawykina – 25 punktów, zaledwie 12 punktów dla drużyny przyjezdnej zdobyła Jelena Litowczenko.

Proton Saratowskaja Obłast – Sachalin Jużno-Sachalińsk 3:1
(21:25, 25:14, 25:15, 25:13)

Jednostronny przebieg miał też mecz pomiędzy liderem tabeli Dinamem Kazań a Urałoczką. Odrzucone od siatki zawodniczki gości niewiele mogły zdziałać w tym meczu, gospodynie nie pozostawiły złudzeń swoim rywalkom, komu należy się zwycięstwo w tym spotkaniu. Zespół Dinama aż 12 punktów zdobył w polu zagrywki, podczas gdy ich rywalki 6, przewaga w bloku wynosiła 12-6 na korzyść ekipy z Kazania. Dla Dinama 18 punktów zdobyła Anna Kotikowa (44-procentowa skuteczność w ataku) oraz Irina Woronkowa – 14 punktów (57-procentowa skuteczność w ataku). Dla drużyny gości 8 punktów zdobyła Jewgenija Woczkariewa

Dinamo Kazań – Urałoczka Jekaterynburg 3:0
(25:17, 25:16, 25:12)

Wiceliderki tabeli z Moskwy wygrały z ostatnią ekipą tabeli Dinamem Krasnodar 3:1. Gospodynie po zaciętej grze wygrały pierwszą partię na przewagi, a w drugiej lepsze były zawodniczki z Krasnodaru, ich grę napędziła Jekatierina Pipurynowa (13 punktów). Ekipa gości bardzo dobrze zagrała w bloku oraz ataku, miała lepsze przyjęcie i te elementy zadecydowały o wygranej drużyny gości. Podrażnione takim obrotem sprawy gospodynie rozstrzygnęły dwa kolejne sety na swoją korzyści wygrały je zdecydowanie. Nie do zatrzymania w ataku była Natalia Gonczarowa zdobywczyni 25 punktów, zawodniczka ta zanotowała 41-procentową skuteczność w ataku.

Dinamo Moskwa – Dinamo Krasnodar 3:1
(27:25, 20:25, 25:9, 25:18)

Zariecze Odincowo wygrało mecz z Lenigradką Sankt-Petersburg na boisku rywala i utrzymało czwartą lokatę w tabeli. Gospodynie udanie otworzyły mecz z Zarieczem i dosyć wysoko wygrały premierową odsłonę spotkania i wydawało się że pójdą za ciosem. Ekipa spod Moskwy poprawiła swoje przyjęcie, liderkami Zariecza były: Tatiana Jurinskaja 24 punkty (43-procentowa skuteczność w ataku ) oraz Maria Worobiewa 21 punktów (57-procentowa skuteczność w ataku). Przyjezdne też punktowały w bloku i te elementy siatkówki przyczyniły się do ich zwycięstwa. W drużynie gospodyń najwięcej punktów zdobyła Jekatierina Pietrowa – 15.

Leningradka Sankt Petersburg – Zariecze Odincowo 1:3
(25:16, 20:25, 24:26, 21:25)