Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzyń: VakifBank lepszy od Volero Zurych

Liga Mistrzyń: VakifBank lepszy od Volero Zurych

Blisko Final Four Ligi Mistrzyń są siatkarki VakifBanku Stambuł. Podopieczne Giovanniego Guidettiego na wyjeździe okazały się lepsze od Volero Zurych. Turecka ekipa bardzo słabo rozpoczęła czwartkowe spotkanie, ale w kolejnych setach nie dała rywalkom już większych szans. Bez wątpienia gwiazdą meczu okazała się Lonneke Sloetjes, która zdobyła aż 26 punktów.

W pierwszym secie głównie za sprawą słabej postawy w ataku VakifBank zaskakująco był tylko tłem dla dobrze grających siatkarek Volero Zurych. Przyjezdne przegrywały 2:8, 7:16 i tych strat już nie odrobiły. W drugiej partii skuteczność ataku VakifBanku z 32% wzrosła już do 52%, coraz jaśniej świeciła także gwiazda Lonneke Sloetjes. Pojawił się też blok i zagrywka i ekipa trenera Guidettiego wypracowała sobie prowadzenie 16:13, 21:18, a w końcówce jeszcze bardziej podkręciła tempo i w meczu było 1:1.

Trzecia partia rozpoczęła się lepiej dla Volero (8:6), ale przyjezdne szybko opanowały sytuację. Utrzymywały skuteczność ataku na poziomie ponad 50%, co w żeńskiej siatkówce jest wysokim wskaźnikiem, wciąż szalała Sloetjes i VakifBank prowadził 16:11 i 21:14. Takiej przewagi tak klasowy zespół, jak ekipa z Turcji, już nie wypuścił. Czwarta odsłona miała wyrównany początek, ale na drugiej przerwie technicznej przyjezdne przeważały 16:14 i już do końca meczu utrzymały niewielkie prowadzenie (21:18, 25:21).

Gospodyniom nie pomogły 24 punkty Olesii Rychliuk ani sześć punktowych bloków Jekateriny Orłowej. Po przeciwnej stronie siatki nie do zatrzymania była Lonneke Sloetjes. Holenderka zdobyła w tym meczu aż 26 punktów, w tym trzy z zagrywki. Warta odnotowania jest także jej skuteczność ataku, 23 z 37 posłanych do niej piłek Sloetjes zamieniła na punkt, co dało wskaźnik 62%.

Voléro Zurych (SUI) – VakifBank Stambuł (TUR) 1:3
(25:15, 20:25, 17:25, 21:25)

Volero: Zivković (8), Rabadzhieva (4), Rychliuk (24), Carcaces (9), Orłowa (7), Akinradewo (11), Popović (libero) oraz Mammadova, Małkowa i Costa
VakifBank: Zhu (13), Akman Caliskan (6), Sloetjes (26), Aydemir Akyol (3), Hill (12), Rasić (9), Orge (libero) oraz Kirdar (1), Ozbay i Cetin