Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Zwycięstwo TSV Sanok, awans KPS-u Siedlce

I liga M: Zwycięstwo TSV Sanok, awans KPS-u Siedlce

Beniaminek z Sanoka postawił twarde warunki wyżej notowanej ekipie z Siedlec i po zaciętym meczu wygrał 3:2. Zwycięstwo to nic nie dało sanoczanom, ponieważ w pierwszym spotkaniu to siedlczanie wygrali 3:0 i im przypadł awans do półfinału. TSV pozostawił po sobie dobre wrażenie i przyjedzie mu rywalizować o miejsca 5-8, pierwszy mecz sanoczanie rozegrają w Krakowie z AGH.

Nie mający nic do stracenia sanoczanie od samego początku meczu z KPS-em Siedlce rzucili się do ataków i byli równorzędnym rywalem dla gospodarzy. Sanoczanie nie tracili seriami punktów, tak jak to miało miejsce w pierwszym spotkaniu w Sanoku. Zgodnie z tym, co powiedział kapitan TSV Patryk Łaba:Do Siedlec pojedziemy walczyć, nie mamy nic do stracenia, chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Jego słowa znalazły potwierdzenie w postawie i dobrej dyspozycji beniaminka.

Podopieczni Witolda Chwastyniaka wygrali pierwszą partię 25:23 i potrzebowali do awansu jednego seta. W kolejnych dwóch nie mający nic do stracenia przyjezdni rzucili się do ataków i przez cały czas prowadzili wyrównaną grę z wyżej notowanym rywalem. Wynik w drugim secie oscylował wokół remisu (21:21, 24:24). Po emocjonującej końcówce granej na przewagi podopieczni trenera Krzysztofa Frączka wygrali tego seta i poszli za ciosem. W trzecim gra również była zacięta i żadnej z ekip nie udało się wypracować wyraźnej przewagi, dopiero przy stanie 20:17 dla TSV KPS zerwał się do walki, doprowadził do wyrównania, ale po raz kolejny lepsi okazali się goście. Do końcowego sukcesu potrzebowali oni jednak wygranej w czwartym secie, wówczas rozgrywany byłby złoty set.

Podrażnieni takim obrotem sprawy siedlczanie odrzucili swoich rywali od siatki, wzmocnili swoją zagrywkę i na efekty tego nie trzeba było długo czekać. Sanoczanie mieli problem z przyjęciem, popełnili wiele błędów własnych i wysoko przegrali tę część spotkania w stosunku 15:25. Piąty set nie miał żadnego znaczenia dla rywalizacji, ponieważ awans do półfinału zapewnili sobie siedlczanie, trener Chwastyniak desygnował do gry zawodników rezerwowych. Ambitni sanoczanie nie spuścili głów i na początku tie-breaka prowadzili 6:2, sytuacja na boisku szybko się zmieniła, do głosu doszli miejscowi siatkarze, odrobili straty i mieli dwupunktową zaliczkę (10:8). Sanoccy siatkarze grający z pełnym zaangażowaniem po zaciętej końcówce rozgrywanej na przewagi wygrali tego seta 16:14 i cały mecz 3:2.

KPS Siedlce – TSV Transgaz Travel Mansard Sanok 2:3
(25:23, 25:27, 23:25, 25:15, 14:16)

Stan rywalizacji play-off: 1:1
Awans do półfinału: KPS Siedlce