Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Zacięty mecz w Nysie dla Warty Zawiercie

I liga M: Zacięty mecz w Nysie dla Warty Zawiercie

Aluron Virtu Warta Zawiercie w pierwszym meczu półfinału pokonał na wyjeździe AZS PWSZ Stal Nysa 3:2. Zawodnicy Aluronu Virtu mimo tego, że przygrywali już 0:2 potrafili odwrócić losy spotkania i wygrać sobotnie spotkanie. MVP spotkania został wybrany rozgrywający Aluronu Virtu Warty Zawiercie – Kacper Popik.

Aluron Virtu półfinałowe spotkanie rozpoczął w składzie Macionczyk, Długosz, Żuk, Swodczyk, Warda, Kaczorowski oraz Ogórek (libero). Półfinał rozpoczął się od zagrywki w siatkę Michała Żuka. Początek rywalizacji to walka punkt za punkt. Widać było, że obydwie drużyny mają za cel zwycięstwo. Żadnej z drużyn nie udało się wyjść na kilkupunktowe prowadzenie. Dopiero pod koniec partii gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie, które dotrzymali do końca, wygrywając  25:23.

Drugi set rozpoczął się bardzo podobnie jak pierwszy. Pomimo tego, że Stal prowadziła 8:5, Aluron Virtu szybko zniwelował straty i na tablicy wyników pojawił się remis 8:8. Wyrównana walka trwała do stanu 17:17. Wtedy to podobnie jak w pierwszym secie Stal zdobyła dwupunktową przewagę nad Aluronem Virtu. Trener Kwapisiewicz przy wyniku 20:18 wprowadził na środek siatki za Łukasza SwodczykaBartosza Dzierżanowskiego, a na rozegranie za Jarosława Macionczyka pojawił się Kacper Popik. Drugi set należał ponownie do gospodarzy, którzy wygrali 25:21 i w całym meczu prowadzili 2:0.

Od początku trzeciej partii to zawiercianie byli stroną dominującą. Aluron Virtu szybko wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie (9:5). Trener gospodarzy, Janusz Bułkowski, przy wyniku 11:6 zareagował przerwą na żądanie. Po niej zawodnicy Aluronu Virtu nie myśleli nawet, aby zwolnić. W trzecim secie bardzo dobre zagrywki posyłali na drugą stronę siatki Popik oraz Żuk. Ostatecznie trzeci set zakończył się zwycięstwem Aluronu Virtu 25:21.

Czwarty set zapowiadał się bardzo ciekawie. Początek to walka punkt za punkt. Taki stan utrzymywał się do połowy czwartej partii. Wtedy gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie (16:14) i trener Kwapisiewicz poprosił o czas dla swojej drużyny. Aluron Virtu doprowadził do remisu 18:18. Końcówka spotkania to bardzo wyrównana walka z obydwu stron siatki. Gdy Aluron Virtu miał pierwszą piłkę setową, trener Stali poprosił o czas. W ostatniej akcji seta Gutkowski oraz Warda zatrzymali blokiem Owczarza (25:23) i Aluron Virtu doprowadził do tie-breaka.

Tie-break miał bardzo podobny przebieg co poprzednie sety. Walka punkt za punkt trwała do stanu 6:6. Wtedy dwie akcje pod rząd skończył Kaczorowski i przy zmianie stron boiska Aluron Virtu prowadził 8:6. Kolejne dwie akcje należały do Aluronu Virtu (10:6). Wtedy na zagrywkę w ekipie gospodarzy wszedł Woroniecki i doprowadził do wyrównania 10:10. Gospodarze zdołali jeszcze zdobyć jedenasty punkt, ale ten dzień należał do Aluronu Virtu. Bułkowski po ataku w aut doprowadził do szału radości wśród Aluronu Virtu (15:11) i to zawiercianie mogli się cieszyć ze zwycięstwa.

MVP: Kacper Popik

AZS PWSZ Stal Nysa – Aluron Virtu Warta Zawiercie 2:3
(25:23, 25:21, 16:25, 23:25, 11:15)