Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Wymęczone zwycięstwo Krispolu

I liga M: Wymęczone zwycięstwo Krispolu

W pierwszym spotkaniu walki o miejsca 5-8 w I lidze mężczyzn Krispol Września podejmował SKS Hajnówka. Jak się okazało, żadna z drużyn nie odpuszczała, a starcie zakończyło się po blisko dwugodzinnej walce w pięciu setach. Zwycięsko z tej potyczki wyszli gospodarze.

Spotkanie lepiej rozpoczęła ekipa przyjezdnych, którzy nie zwalniali ręki w polu zagrywki, przez co spore problemy z wyprowadzeniem skutecznej akcji mieli wrześnianie. SKS świetnie spisywał się w ataku, czy to z pierwszej akcji, czy też w kontrze. Popełniał jednak sporo błędów własnych. W wyniku tego wygrał seta wyraźnie, ale nie z wielką przewagą. W kolejnej odsłonie sytuacja odwróciła się i to Krispol przewodził grze, dobrze spisując się w ataku. Z tym elementem problemy mieli tym razem goście, a ich skuteczność znacznie spadła. Prowadzenie miejscowych było już bardziej wyraźnie i Krispol wygrał w secie do 19.

W trzeciej części meczu gra hajnowian posypała się zupełnie. SKS nie mógł poradzić sobie w przyjęciu, w ataku, nie wychodziło mu zupełnie nic. Prym na boisku wiedli siatkarze z Wrześni, którzy raz po raz podwyższali prowadzenie. Rozgrywający Krispolu mógł grać pełen wachlarz akcji, wykorzystując zarówno skrzydłowych, jak i środkowych. Momentami hajnowianie próbowali ratować się blokiem, ale trzy punkty zdobyte tym elementem w secie numer trzy w żaden sposób nie wpłynęły na rywalizację. W czwartej odsłonie gra już się bardziej wyrównała, a obie ekipy przez jakiś czas walczyły punkt za punkt. Krispol jednak popsuł kilka ważnych ataków, co pozwoliło dograć seta SKS-owi i wygrać w nim do 22.

Walka rozpoczęła się w secie decydującym, w którym mniej więcej w każdym elemencie obie drużyny grały na równo. Krispol i SKS wykorzystały taki sam procent, takiej samej liczby ataków, siatkarze obu ekip popełniły też podobną liczbą liczbę błędów. Decydujące dla końcowej rywalizacji okazały się dwa skuteczne bloki drużyny z Wrześni, która triumfowała w tie-breaku i w całym meczu. Tym samym wrześnianie w rywalizacji do dwóch zwycięstw prowadzą 1:0.

Krispol Września – SKS Hajnówka 3:2
(22:25, 25:19, 25:15, 22:25, 15:13)

Stan rywalizacji: 1:0 dla Krispolu