Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Warta w półfinale

I liga M: Warta w półfinale

Aluron Virtu Warta Zawiercie awansował do półfinału I ligi mężczyzn po pokonaniu Krispolu Września 3:0 i zmierzy się w następnej rundzie ze Stalą Nysa. Po dwóch wygranych setach, gdy losy rywalizacji były znane, trenerzy dali pograć rezerwowym.

Goście mieli dobry początek spotkania, po dwóch blokach Szczytkowa i Dobosza, a potem jeszcze kiwka rozgrywającego Krispolu dała im prowadzenie 4:1. Siatkarze Warty szybko wyrównali na 4:4 po asie serwisowym Łukasza Kaczorowskiego. Po kilku akcjach punkt za punkt gospodarze odskoczyli na 11:9. Najpierw ze środka z kontry skończył Sebastian Warda, potem Długosz i Żuk. Po jednej z dłuższych wymian meczu, z której wyszli zwycięsko zawiercianie, po skutecznym zbiciu piłki przez Łukasza Swodczyka (16:12), przewaga gospodarzy utrzymywała się do końca seta. Sporo im w tym ułatwili zawodnicy Krispolu, którzy w polu serwisowym popełnili aż 8 błędów. Seta zakończył skutecznymi atakami Kaczorowski (25:20).

Już w pierwszych akcjach drugiego seta Jarosław Macionczyk pokazał, że też potrafi kiwać, a na wyższe obroty wskoczył Łukasz Kaczorowski, któremu często posyłał piłki, a ten skutecznie kończył, dając prowadzenie 9:3. Po czasie dla Sławomira Gerymskiego przewaga Warty utrzymywała się cały czas. Na 20:12 podwyższył jeszcze Michał Żuk po asie serwisowym, a kolejne punkty zdobywał znowu Kaczorowski, który zakończył seta, tym razem zdobywając punkt z zagrywki (25:14).

W trzeciej części, gdy już losy awansu były znane, trenerzy obu ekip dali pograć zmiennikom. Już na początku seta goście objęli prowadzenie 5:1 po zepsutych atakach Wójtowicza i Sobolewskiego. Kolejne dwa punkty z ataku dołożył Łukasz Karpiewski (7:2) i trener gospodarzy, Dominik Kwapisiewicz wziął czas dla zespołu. Po niej zawodnicy Warty powoli zbliżali się wynikiem do gości. Na 5:8 punkt dla swojej drużyny zdobył Adam Sobolewski, kiedy to piłka po jego obronie niespodziewanie wylądowała w boisku po stronie gości. Po bloku na Kamilu Gutkowskim Warta przegrywała wysoko 10:16, dopiero pod koniec seta sytuacja zaczynała iść na korzyść gospodarzy. Po bloku Wójtowicz-Dzierżanowski było już 16:19, a po dwóch przerwach dla trenera gości w krótkim odstępie czasu Jakub Lewandowski zdobył punkt z zagrywki na 18:19. Wyrównał wynik Bartosz Dzierżanowski, najpierw atakując ze środka, a potem pracując w bloku (20:20). Sobolewski w kolejnej akcji dał już prowadzenie, lecz w kolejnych dwóch popełnił błędy w ataku i obronie. Zrehabilitował się na koniec, zdobywając punkt na 24:23, a piłkę meczową z drugiej piłki uderzył Kacper Popik.

MVP: Łukasz Kaczorowski

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Krispol Września 3:0
(25:20, 25:14, 25:23)

stan rywalizacji: 2:0
awans do półfinału: Warta Zawiercie