Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Trzysetowe zwycięstwo lidera w Sulęcinie

I liga M: Trzysetowe zwycięstwo lidera w Sulęcinie

Gdy spotyka się lider tabeli z przedostatnim zespołem, faworyt może być tylko jeden. W Sulęcinie tomaszowianie dobrze wywiązali się ze swojej roli i pewnie wygrali 3:0, potwierdzając różnicę, jaka dzieli obu tegorocznych beniaminków I ligi mężczyzn. – Najbardziej istotne dla nas przed dzisiejszą grą było to, żeby nie zostać zbitym zupełnie – mówił prezes sulęcinian, Stanisław Szablewski.

Siatkarze Olimpii swoją dobrą postawą zaskoczyli nieco lidera na początku pierwszego seta. Sulęcinianie walczyli z Lechią jak równy z równym do stanu 14:15. Potem podopieczni trenera Bartłomieja Rebzdy zdobyli trzy punkty z rzędu i tak zdobytej przewagi nie oddali już do końca seta. Przy stanie 18:22 trener Łukasz Chajec próbował jeszcze coś zmienić, prosząc o przerwę, ale Lechia nie wypuściła już szansy z rąk. Seta wynikiem 25:21 dla przyjezdnych zakończył zepsuty serwis w wykonaniu gospodarzy.

Również w drugim secie wyrównana walka trwała przez ponad pół seta. I znów od stanu 15:15 przewagę uzyskali siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego, którzy uciekli rywalom na trzy punkty (17:20). Lecha wygrała tego seta 25:20 i prowadziła już 2:0. W trzecim secie lider uciekł gospodarzom nieco wcześniej – od stanu 10:9 tomaszowianie przyspieszyli i wypracowali sobie pięć punktów przewagi (15:10). Trener Łukasz Chajec próbował jeszcze pobudzić swoich zawodników, prosząc o przerwę przy stanie 14:19, ale nie był w stanie już odmienić losów tej partii. Lechia wygrała 25:18 i całe spotkanie 3:0.

Po tym meczu chłopaki na pewno nabrali pewności siebie, że można walczyć o wszystkie cele. Przystąpiliśmy do tego spotkania bez drugiego rozgrywającego, Arkadiusza Romańczuka, nie było także Damiana Sławiaka, który był przeziębiony. Trzeba było dokonać szybko pewnych zmian. Brak możliwości dokonania podwójnej zmiany na pewno miał wpływ na wynik – stwierdził po meczu prezes Olimpii, Stanisław Szablewski, w rozmowie z Radiem Zachód.

Olimpia Sulęcin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:3
(21:25, 20:25, 18:25)