Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Stal Nysa już w czwórce

I liga M: Stal Nysa już w czwórce

W rewanżowym meczu I rundy play-off siatkarze Stali Nysa pokonali 3:0 SKS Hajnówka i awansowali do półfinałów. W pierwszym spotkaniu wygrali 1:3. Nysanie rywala poznają w sobotę, będzie to ktoś z pary Warta Zawiercie – Krispol Września.

W minioną sobotę nysanie zwyciężyli na wyjeździe 3:1 i rewanż miał być tylko formalnością. Grając przed własną publicznością, podopieczni Janusza Bułkowskiego potrzebowali bowiem tylko dwóch setów, by fetować awans i sprawę „załatwili” po 45 minutach gry. Potem dobili rywala. W miarę wyrównana walka trwała tylko do połowy pierwszego seta. Po grze punkt za punkt tempo podkręcił Łukasz Owczarz. Po jego dwóch atakach i asie serwisowym Stal odskoczyła na 14:10 i wydawało się, że przejęła kontrolę nad wydarzeniami. Jednak miejscowym przydarzył się fatalny przestój w przyjęciu. Trzy asowe zagrywki z rzędu posłał Piotr Makowski, a przy dwóch innych jego podaniach nysanie nie wyprowadzili akcji. Goście zdobyli 6 punktów z rzędu, obejmując prowadzenie 16:10. Miejscowi szybko wrócili na właściwe tory. Przede wszystkim rozbili rywali agresywnymi zagrywkami. Punktowymi serwisami popisali się Konrad Woroniecki i Piotr Łuka, kolejną kontrę skończył Owczarz i Stal wyszła na prowadzenie 21:19. Przy stanie 22:20 w pole zagrywki wszedł Jędrzej Goss i pozostał tam do końca partii. Dwa razy rywale nie wyprowadzili akcji, a na koniec skrzydłowy nysan posłał asa.

Na początku drugiej odsłony przy zagrywkach Arkadiusza Olczyka goście nie potrafili wyprowadzić ataku, a miejscowi bezlitośnie wykorzystywali oddane piłki. Kontry kończyli Owczarz i Dawid Bułkowski, z przechodzącej piłki zaatakował Mateusz Nożewski, dwa punkty miejscowi zapisali po efektownych blokach i na otwarcie seta wygrywali 8:1. Kolejny blok pozwolił zwiększyć przewagę do 8 oczek (12:3), którą nysanie utrzymywali do końcówki seta. W ostatnim fragmencie goście popełnili kilka niewymuszonych błędów (23:12) i druga partia zakończyła się bardzo wysokim wynikiem.

W trzeciej odsłonie w ekipie Stali zagrali głównie rezerwowi, co nie zmieniło sytuacji na boisku. Miejscowi objęli prowadzenie 4:2, a po dwóch skutecznych blokach było już 10:6. Do końca kontrolowali wydarzenia. Półfinałowego rywala Stal pozna w sobotę, bowiem tego dnia rozegrane zostaną pozostałe trzy mecze rewanżowe tej fazy rozgrywek. Wiele wskazuje na to, że już w półfinale dojdzie do starcia dwóch ekip ubiegających się o prawo gry w barażu o PlusLigę, czyli Stali i Warty. Zespół z Zawiercia przed rewanżem też ma olbrzymią zaliczkę, bowiem na wyjeździe wygrał 3:0 z Krispolem Września. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Mateusz Nożewski.

Stal AZS Nysa – SKS Hajnówka 3:0
(25:20, 25:15, 25:17)

stan rywalizacji play-off: 2:0 dla Stali

Stal: Woroniecki, Olczyk, D. Bułkowski, Owczarz, Nożewski, Łuka, Bonisławski (libero) oraz Dzikowicz (libero), Goss, Makowski, Szymeczko, Lubaczewski, Kwiecień i Śliż
SKS: Milewski, Sapiński, Gniewek, Faryna, Sterna, Saćko, Kuś (libero) oraz Bogus, Ciesiółka i Bernatowicz