Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: SMS bez szans w starciu z KPS-em

I liga M: SMS bez szans w starciu z KPS-em

Zwycięstwo bez straty seta zapisali na swoim koncie siatkarze KPS-u Siedlce. W ostatnim meczu 5. kolejki I ligi mężczyzn podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka wyraźnie pokonali uczniów spalskiego SMS-u. Tylko w jednym secie siatkarze Macieja Zendeła zdołali zdobyć dwadzieścia punktów, przez co wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Pierwsze akcje niedzielnego meczu należały do gospodarzy, którzy jednak nie ustrzegli się prostych błędów w ataku. Ze zmiennym szczęściem atakował Jakub Urbanowicz. Błędów nie ustrzegli się również siatkarze SMS-u, co znacznie utrudniało im walkę z rywalami. Atak przyjezdnych opierał się na Remigiuszu Kapicy. Pomimo starań drużyny ze Spały to KPS utrzymywał się na prowadzeniu. Końcówka należała do podopiecznych trenera Chwastyniaka. Celnie atakowali Maciej Polański i Jakub Urbanowicz, a skuteczne zagrywki dołożył Krzysztof Gibek. Cały set zakończył się zwycięstwem gospodarzy do 20.

Otwarcie drugiej odsłony było zacięte. Po jednej stronie punktował Maciej Polański, a po drugiej Mateusz Poręba. Szybko jednak inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze. Młodzi siatkarze ze Spały nie radzili sobie z przyjęciem zagrywek Jakuba Urbanowicza, a dystans powiększał się. Nie do zatrzymania był Karol Szczygielski. Dopiero w dalszej fazie seta za sprawą ataków Remigiusza Kapicy oraz Artura Sługockiego przyjezdni zaczęli łapać kontakt punktowy z rywalami. Nie udało im się jednak odwrócić losów seta, bowiem bardziej doświadczeni zawodnicy z Siedlec lepiej rozegrali końcówkę tej odsłony. Podopieczni Witolda Chwastyniaka wygrali 25:18.

Od początku trzeciej partii nie brakowało walki. Pewniej jednak punktowali gospodarze, a prym wiedli Jakub Urbanowicz i Adam Sobolewski. Dodatkowo skuteczne ataki dołożył Michał Kądzioła i siatkarze KPS-u zaczęli odskakiwać rywalom. Pomimo starań Mateusza Poręby i Remigiusza Kapicy inicjatywa pozostała po stronie siedlczan. Zawodnicy Witolda Chwastyniaka kontrolowali przebieg gry. W dalszej fazie seta punktować starał się jeszcze Bartosz Firszt, jednak na niewiele się to zdało. Ostatecznie siedlczanie wygrali trzecią odsłonę do 17, a cały mecz bez straty nawet seta.

MVP: Jakub Urbanowicz

KPS Siedlce – SMS PZPS Spała 3:0
(25:20, 25:18, 25:17)