Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ślepsk Suwałki drugim półfinalistą

I liga M: Ślepsk Suwałki drugim półfinalistą

W piątek poznaliśmy już drugiego półfinalistę I ligi mężczyzn. Została nim ekipa Ślepska Suwałki, która podobnie jak w pierwszym meczu nie oddała AGH Kraków nawet seta. Podopieczni Andrzeja Kubackiego w pierwszym secie i przez większą połowę drugiego starali się jednak walczyć z wyżej notowanym rywalem. Przypomnijmy, że w półfinale jest już Stal Nysa, a w sobotę przed szansą awansu staną Aluron Virtu Warta Zawiercie i KPS Siedlce.

Mecz lepiej rozpoczęła drużyna Ślepska, która po ataku Winnika prowadziła 3:1, a kiedy ten zawodnik popisał się asem serwisowym, było już 5:2. Zagrywką odpowiedzieli jednak krakowianie, a konkretnie Bartłomiej Mordyl i zredukowali oni straty do jednego punktu. Ślepsk Suwałki ponownie jednak odskoczył i po akcji Szaniawskiego prowadził 8:5. Dobre akcje Żakiety w ataku i zagrywce pozwoliły podopiecznym Andrzeja Kubackiego zniwelować straty do jednego punktu, ale Ślepsk nie zwalniał tempa. Sprawy w swoje ręce wziął w pewnym momencie Wojciech Winnik, po którego akcji w ataku i bloku zespół z Suwałk prowadził już 16:13, swoje w ataku dołożył także Karol Rawiak i przy stanie 19:15 o drugi czas poprosił Andrzej Kubacki. W końcówce kolegów do gry poderwał Jan Fornal za sprawą akcji w ataku i na zagrywce, a kiedy zablokowany został Skrzypkowski, było już 23:23. Set jednak zakończył się po udanym zbiciu Rudzewicza i aucie Arkadiusza Żakiety.

Druga partia początkowo była wyrównana, ale zbicia Żakiety czy Fornala pozwoliły krakowianom odskoczyć na 7:4. Straty zespół Ślepska odrobił dzięki Skrzypkowskiemu, który po udanym ataku dołożył także zagrywkę (8:8), a kiedy piłkę przechodzącą skończył Rudzewicz, był już na jednopunktowym prowadzeniu. Na boisku rozgorzała walka, kiedy zagrywką punktował Maruszczyk, na tablicy było 12:10 dla AGH. Kilka minut później Piotr Lipiński blokiem zatrzymał Jana Fornala, a następnie starszy z braci Fornal uderzył w aut i było już 14:13 dla Ślepska. Do stanu 21:19 gospodarze utrzymywali to dwa, to trzy punkty przewagi. Zepsuta zagrywka Lindy na 21:19 była ostatnim punktem zdobytym przez AGH w tym secie. Asem serwisowym popisał się Winnik, a w ostatniej akcji seta zablokowany został Jan Fornal i Ślepsk mógł świętować awans do półfinału.

Dzięki zagrywce Maruszczyka AGH prowadziło w secie trzecim 2:0, ale rywale szybko wyrównali, a nawet odskoczyli na 7:5 po autowym ataku Gajdka. Suwałczanie cały czas utrzymywali prowadzenie, a zespół AGH potrafił na boiskowe wydarzenia reagować emocjonalnie do tego stopnia, że sędzia sięgnął po czerwoną kartkę (11:7). Ekipa z Krakowa miała kłopoty z wyprowadzeniem ataku, a po asie Lindy Ślepsk przeważał 14:9. Wyraźnie podłamani krakowianie nie byli już w stanie podjąć walki, oddawali przeciwnikom punkty po błędach, jak na przykład atak w siatkę Maruszczyka, który zaraz później został także zablokowany (22:15). Zarówno Ślepsk, jak i AGH oddawali sobie w tej części seta sporo punktów po zepsutych zagrywkach, ale nie robiło to większych szkód suwałczanom. Po ataku Lindy mieli oni już piłki meczowe (24:17), ale krakowianie obronili dwa z nich. Ostatecznie spotkanie zakończyła zepsuta zagrywka gości.

MVP: Krzysztof Andrzejewski

Ślepsk Suwałki – AGH Kraków 3:0
(25:23, 25:19, 25:19)

stan rywalizacji: 2:0
awans do półfinału – Ślepsk Suwałki

Ślepsk: Lipiński (3), Skrzypkowski (7), Rudzewicz (6), Rawiak (9), Winnik (10), Szaniawski (3), Andrzejewski (libero) oraz Lesiuk, Krupiński (libero), Hunek (1), Tomczak (2) i Linda (6)
AGH: Żakieta (7), Surma (2), Dudziński (1), Fornal (7), Mordyl (6), Adamski (4), Bik (libero) oraz Wroniecki (libero), Nowosielski (2), Maruszczyk (8), Gajdek (4), Ściślak i Błądziński (1)