Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ślepsk nadal niepokonany we własnej hali

I liga M: Ślepsk nadal niepokonany we własnej hali

Siatkarze Ślepska Suwałki wciąż są niepokonani we własnej hali. W sobotnie popołudnie u siebie ograli Stal AZS PWSZ Nysa, w drugiej partii odrabiając aż sześciopunktową stratę. Dla ekipy z Opolszczyzny była to już czwarta ligowa porażka z rzędu, a na dodatek okupiona urazem Dawida Bułkowskiego.

Początek meczu był bardzo nerwowy w wykonaniu obu zespołów. Wprawdzie po zbiciu Karola Rawiaka goście wysforowali się na dwupunktowe prowadzenie, ale szybko na świetlnej tablicy pojawił się remis. W kolejnych minutach gospodarze coraz lepiej poczynali sobie gospodarze, na kontrze swoje trzy grosze do wyniku dorzucili Łukasz Rudzewicz i Kevin Sasak, a dystans dzielący oba zespoły wzrósł do czterech oczek. Stal do walki próbował poderwać Mateusz Nożewski, ale wciąż w natarciu byli podopieczni Dimitrija Skoryja. Dopiero autowe zbicie suwalskiego atakującego dało nysanom nadzieję na odwrócenie losów tej partii, bowiem zbliżyli się do rywali na jeden punkt, ale im bliżej jej końca, tym gracze Ślepska spisywali się coraz lepiej. Dołożyli asa serwisowego, dzięki czemu byli coraz bliżej sukcesu. Wprawdzie w końcówce psuli zagrywki, ale udane zbicia Sasaka w połączeniu z błędem w przyjęciu Rawiaka pozwoliły im przypieczętować wygraną w pierwszym secie (25:21).

W drugiej odsłonie suwałczanie nie poszli za ciosem. Od jej początku inicjatywę na boisku przejęli podopieczni Piotra Łuki. Świetnymi zagrywkami popisał się Dawid Bułkowski, w ataku skutecznie prezentował się Mateusz Piotrowski, a błędy gospodarzy spowodowały, że ich strata do rywali błyskawicznie wzrosła do sześciu oczek. Wówczas szkoleniowiec Ślepska zdecydował się na serię zmian, które jednak nie odmieniły obrazu gry po stronie gospodarzy. Pojedyncze oczka Wojciecha Winnika nie były w stanie poderwać ich do walki. Wydawało się, że Stal będzie kontrolowała boiskowe wydarzenia, ale kontuzji doznał Bułkowski, którego zastąpił Łukasz Lubaczewski. To trochę podłamało gości, którzy po zagrywkach Witalija Szczytkowa i Łukasza Szarka roztrwonili większą część przewagi, a chwilę później na świetlnej tablicy pojawił się remis. W kolejnych minutach prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, lecz w końcówce kluczowy okazał się blok suwalskiej ekipy, która po zbiciu Jana Lesiuka przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść (25:23).

Od początku trzeciego seta oba zespoły szły łeb w łeb, co rusz na minimalnym prowadzeniu była raz jedna, raz druga drużyna. Ale tym razem jako pierwsi do boju ruszyli akademicy z Nysy, którzy po szczelnym bloku odskoczyli od przeciwników na trzy oczka. Wówczas o czas poprosił Dimitrij Skoryj, a chwilę później – przy zagrywce Szczytkowa – gospodarze odrobili straty. Z biegiem czasu coraz skuteczniejszy na siatce był Winnik, a suwałczanie wypracowali sobie dwupunktową nadwyżkę. Swoje trzy grosze do wyniku dorzucił także Kamil Skrzypkowski, a sytuacja Stali robiła się coraz trudniejsza. Im bliżej końca seta, tym popełniała ona więcej prostych błędów, a pojedyncze udane zagrania Łukasza Owczarza nie były w stanie poderwać już jej do walki. W końcówce na środku zameldował się Adrian Hunek, a blok przypieczętował wygraną Ślepska (25:19).

Ślepsk Suwałki – Stal AZS PWSZ Nysa 3:0
(25:21, 25:23, 25:19)

Ślepsk: Gonciarz, Sasak, Lesiuk, Skrzypkowski, Rudzewicz, Hunek, Filipowicz (libero) oraz Szczytkow, Winnik, Szarek, Sapiński, Laskowski i Krupiński (libero)
Stal: Piotrowski, Wolański, Nożewski, Olczyk, Rawiak, Bułkowski, Bonisławski (libero) oraz Wroniecki, Owczarz, Kramer, Szymeczko i Lubaczewski