Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pierwszy komplet punktów wałbrzyszan

I liga M: Pierwszy komplet punktów wałbrzyszan

Aqua Zdrój Wałbrzych po trzech z rzędu porażkach 1:3 w pojedynku 5. kolejki I ligi mężczyzn bez straty seta pokonał beniaminka zaplecza PlusLigi – Olimpię Sulęcin. Najlepszym zawodnikiem tego meczu wybrany został atakujący gospodarzy, Jędrzej Goss. Siatkarze z Sulęcina wciąż czekają na pierwsze punkty w I lidze.

Otwarcie sobotniego pojedynku było wyrównane. Żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć rywalom. Po jednej stronie punktował Bartosz Konieczny, a po drugiej skutecznie atakował Bartłomiej Dzikowicz. Przy dopingu kibiców toczyła się walka punkt za punkt. W kolejnej fazie seta sytuacja nie ulegała zmianie, na tablicy wyników utrzymywał się wyrównany rezultat (18:18). Również w końcową fazę seta drużyny weszły, grając na styku. Dopiero decydujące akcje potoczyły się pod dyktando gospodarzy, wysoką skuteczność utrzymywał Jędrzej Goss. Ostatecznie podopieczni Janusza Bułkowskiego wygrali tego seta do 21.

Chociaż pierwsze punkty w drugiej odsłonie powędrowały do gospodarzy, przyjezdni szybko odwrócili wynik (2:0, 3:4). Siatkarze z Sulęcina nie zdołali jednak pójść za ciosem i szybko to wałbrzyszanie przejęli inicjatywę. Dystans dzielący obie drużyny stopniowo wzrastał, na niewiele zdawały się pojedyncze ataki Grzegorza Turka. Nie do zatrzymania obok Jędrzeja Gossa był Sebastian Zieliński. Pomimo interwencji szkoleniowca zawodnicy Olimpii nie potrafili powrócić do skuteczniejszej gry, przez co odległość punktowa wzrastała (14:7). Gospodarze utrzymywali koncentrację i swobodnie przy wysokiej przewadze dążyli do zwycięstwa, a cały set zakończył się wynikiem 25:16 dla siatkarzy Aqua Zdroju Wałbrzych.

Przyjezdni po wyraźnie przegranym secie podnieśli się, jednak szybko na tablicy wyników pojawił się remis (3:1, 5:5). Przy wsparciu kibiców siatkarze beniaminka I ligi starali się utrzymywać na prowadzeniu, jednak własne błędy im to utrudniły (10:8, 10:10). Na nowo rozgorzała walka punkt za punkt. Dopiero w dalszej fazie seta przyjezdni na nowo odskoczyli (17:15). Po interwencji trenera Bułkowskiego inicjatywę ponownie przejęli gospodarze. W odwróceniu wyniku pomógł Bartłomiej Dzikowicz (21:19). Chociaż przyjezdni obronili kilka piłek meczowych, nie udało im się doprowadzić do wyrównania i to wałbrzyszanie podnieśli ręce w geście triumfu (24:21, 25:23).

MVP: Jędrzej Goss

Aqua Zdrój Wałbrzych – Olimpia Sulęcin 3:0
(25:21, 25:16, 25:23)