Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: O brązowym medalu zadecyduje piąte spotkanie

I liga M: O brązowym medalu zadecyduje piąte spotkanie

W czwartym meczu rywalizacji o brązowy medal w I lidze mężczyzn siatkarze APP Krispolu Września uciekli spod krakowskiego topora. Mimo że przegrali premierową odsłonę z AGH, to w kolejnych podnieśli się i zdołali wygrać 3:1 na terenie przeciwnika, doprowadzając tym samym do remisu 2:2 w całej batalii. Decydujące starcie odbędzie się w środę we Wrześni.

Po sobotniej wygranej siatkarzy AGH Kraków dzieliło już tylko jedno zwycięstwo od historycznego sukcesu. Niedzielny mecz też zaczęli z dużym animuszem, szybko spychając przeciwników do defensywy. Dobrze funkcjonowała im zagrywka, przyzwoicie prezentowali się w ataku, a przyjezdni sprawiali wrażenie trochę zagubionych, czego efektem była wygrana krakowian w premierowej odsłonie 25:19. – Mecz zaczęliśmy bardzo dobrze, ale zabrakło nam jakości w grze na całym dystansie. Myślę, że za szybko uwierzyliśmy, że ten mecz jest już wygrany. Zabrakło nam cierpliwości, żeby utrzymać dany poziom gry, a nie jak najszybciej chcieć wygrać. To sprawiło, że wyciągnęliśmy rękę do przeciwników – ocenił szkoleniowiec AGH, Andrzej Kubacki.

W drugiej odsłonie role się odmieniły. To goście przejęli inicjatywę nad boiskowymi wydarzeniami, a w szeregi gospodarzy zaczęła wkradać się nerwowość. Zaczęli oni popełniać proste błędy, co nakręcało grę drużyny prowadzonej przez Mariana Kardasa. Zaowocowało to jej wygraną do 18. – Przeciwnik od drugiego seta postawił nam bardzo trudne warunki. Dobrze spisywał się w polu serwisowym. My nie utrzymaliśmy poziomu gry z pierwszego seta. Chcieliśmy poprawić jeszcze dobrą grę, a przecież lepsze jest wrogiem dobrego – skomentował szkoleniowiec zespołu z Małopolski.

W dwóch kolejnych setach długimi fragmentami walka toczyła się cios za cios. Liderem AGH był Jan Fornal, natomiast w szeregach Krispolu dobre zmiany dali Artur Pasiński oraz Patryk Napiórkowski. Wspierał ich też Damian Dobosz. Po rozstrzygnięciu na swoją korzyść końcówki trzeciej odsłony wrześnianie byli o krok od przedłużenia całej rywalizacji. W czwartym secie poszli za ciosem. Prowadzili już 13:8, ale wówczas gospodarzy stać było jeszcze na jeden zryw, po którym wrócili do gry. Wyszli nawet na jednopunktowe prowadzenie, ale w końcówce ponownie zagrali zbyt nerwowo, przez co ostatecznie przegrali 23:25. Wygrana ekipy z Wielkopolski sprawiła, że o losach brązowego medalu rozstrzygnie piąty pojedynek, który odbędzie się w środę we Wrześni. – Być może nie będzie to najpiękniejsza siatkówka, ale na pewno czeka nas mecz walki. Oba zespoły są bardzo mocno zdeterminowane, żeby złamać przeciwnika i zdobyć brązowy medal. Na pewno pokażą twardą i agresywną siatkówkę – zakończył Andrzej Kubacki.

AGH AZS Kraków – APP Krispol Września 1:3
(25:19, 18:25, 23:25, 23:25)

Stan rywalizacji: 2:2