Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Lechia wiceliderem po zwycięstwie z Olimpią

I liga M: Lechia wiceliderem po zwycięstwie z Olimpią

Siatkarze Klubu Sportowego Lechia Tomaszów Mazowiecki zanotowali kolejny udany występ. W 9. kolejce I ligi siatkówki mężczyzn podopieczni trenera Bartłomieja Rebzdy nie dali szans rywalom z Sulęcina, pokonując Olimpię 3:0. Przypomnijmy, że to już drugie w niedługim odstępie czasu spotkanie obu drużyn w Tomaszowie. Olimpia bowiem 8 listopada gościła w Tomaszowie w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Wówczas również uległa Lechii, lecz 1:3.

W sobotnie popołudnie, mimo początkowych kłopotów w pierwszym secie, to Lechiści dominowali na parkiecie. Znakomita gra gospodarzy sprawiała, że publiczność zgromadzona w „GASTROArenie” po raz kolejny nie zawiodła i mogła świętować zwycięstwo.

Najtrudniejszym wyzwaniem dla podopiecznych Rebzdy okazała się być wspomniana pierwsza partia. W niej aż do stanu 13:14 prowadzili przyjezdni, którzy wykorzystywali błędy gospodarzy. Zaciętą końcówkę partii lepiej rozegrała jednak ekipa beniaminka i to ona objęła prowadzenie w meczu. Przegrany set zdecydowanie ostudził entuzjazm gości, którzy zaczęli się gubić, a dodatkowo wdawali się w niepotrzebne dyskusje z sędziami. Siatkarze Olimpii często uciekali się także do słownych utarczek pod siatką, która stała się dziś królestwem Rafała Obermelera. Środkowy Lechii – zdobywca pięciu punktów, nie zawodził. Dobrze spisywał się atakujący Wiktor Musiał (8 punktów) i, po zmianie, Mateusz Frąc (11 punktów). Najwięcej oczek tym razem skompletował Kamil Gutkowski (14). Trudno nie wspomnieć o doskonałej grze tomaszowskiego zespołu w obronie. Dawid Ogórek, powracający do składu po kontuzji, wraz z przyjmującymi dwoił się i troił, ratując Lechistów w nieprawdopodobnych sytuacjach. Szansę do gry dostali również Przemysław Toma, Adam Kącki i Damian Gościański.

KS Lechia Tomaszów Maz. – Olimpia Sulęcin 3:0
(25:23, 25:18, 25:18)