Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: KPS wywiózł z Krakowa komplet punktów

I liga M: KPS wywiózł z Krakowa komplet punktów

Siatkarze KPS-u Siedlce pokonali AZS AGH Kraków 3:1. Pewne zwycięstwo zanotowali w pierwszym i trzecim secie, natomiast w drugim triumfowali podopieczni Andrzeja Kubackiego. Nie byli oni jednak w stanie doprowadzić do tie-breaka, przegrywając zaciętą końcówkę czwartej odsłony.

W spotkanie lepiej weszli siatkarze gości (2:0), ale udana kontra krakowian wyrównała błyskawicznie stan na tablicy wyników (4:4). Ponownie to jednak KPS zapewnił sobie dwupunktowe prowadzenie, a świetny serwis Krzysztofa Gibka powiększył przewagę i o czas poprosił trener Andrzej Kubacki (9:12). Nadal jednak Gibek nie schodził z pola zagrywki (16:9) i dopiero udany atak miejscowej ekipy z lewego skrzydła przerwał jego serię. Potężnie zza linii 9. metra uderzył również Jakub Urbanowicz i siatkarze z grodu Kraka nie mieli zbyt wielu argumentów, aby nawiązać w tej odsłonie wyrównaną walkę (12:20). Trener Kubacki rotował składem, który zmniejszył dystans do rywali, a ci zaczęli także popełniać błędy własne (22:17). W końcu jednak siedlczanie mieli piłkę setową (24:18), kończąc tę partię atakiem z prawego skrzydła Adama Sobolewskiego (25:19).

Również w drugim secie Gibek szybko zaczął straszyć AZS AGH Kraków swoim serwisem (4:1), a gospodarze nie byli w stanie punktem skończyć swojej akcji (1:6). Siedlczanie również zaczęli mieć problemy ze skutecznością (4:6), a dobra zagrywka Jana Fornala sprawiła, że na tablicy wyników pojawił się remis po 7. Roman Kącki swoim kontratakiem z lewej strony wyprowadził miejscową ekipę na minimalne prowadzenie (8:7). Blok zadziałał po stronie drużyny z Siedlec (12:10), ale ręki w kontrach nie wstrzymywali krakowianie i to oni mieli dwa, a chwilę potem i trzy oczka więcej na swoim koncie (17:14). Podopieczni trenera Kubackiego utrzymywali dystans nad rywalem (22:19) i po mocnym zbiciu Fornala mieli piłkę setową (24:20). Aż trzy z nich udało się obronić gościom (23:24), ale udany atak po bloku Arkadiusza Żakiety zakończył tę część meczu.

Pierwsze momenty kolejnej partii stały pod znakiem dwupunktowej przewagi KPS-u (4:2), którą siatkarze z Małopolski zlikwidowali dopiero po udanej kontrze z lewego skrzydła (10:10). W środkowej części seta gra toczyła się punkt za punkt, jednak kiedy dziurę w bloku znalazł Sobolewski, a w kontrataku ze środka nie pomylił się Karol Szczygielski, przewaga siedlczan wyniosła cztery punkty (16:12). Chociaż krakowianie zmniejszyli swoje straty, to znów dobra dyspozycja w polu zagrywki Gibka pozwoliła jego zespołowi odskoczyć na w miarę bezpieczne prowadzenie (21:15). Również serwisy Michała Kądzioły sprawiły miejscowym siatkarzom problemy (16:24) i to goście dość pewnie zapisali na swoim koncie trzecią część meczu.

Od dwupunktowego prowadzenia KPS rozpoczął kolejną odsłonę, a ponownie problemy z przyjęciem serwisu mieli gracze z Krakowa (4:7). Na tablicy wyników cały czas o trzy oczka lepsi byli goście (11:8), którzy nie mieli zbytnich problemów z jego utrzymaniem, a udana kontra ze środka jeszcze je powiększyła (14:10). W spotkaniu nie zabrakło jednak emocji – żółtą kartkę otrzymał Sebastian Matula, rozgrywający AGH Kraków. Gospodarzom kilka razy niewiele brakowało, aby odrobić część strat i dopiero skuteczny kontratak Kąckiego zminimalizował dystans do jednego oczka (18:19). Na niewiele się to jednak zdało, bowiem w ofensywie prawie nie do zatrzymania byli goście (21:18). Znów jednak sprawy w swoje ręce wziął Kącki, tym razem w polu zagrywki (21:22), a podwójny blok pozwolił krakowianom wyrównać stan rywalizacji (22:22). Atak Karola Szczygielskiego dał KPS-owi pierwszą piłkę meczową (24:23), ale kolejna „czapa” krakowskiego teamu odwróciła sytuację (25:24). To jednak miejscowi siatkarze w ważnym momencie wpadli w siatkę, a pełną emocji końcówkę zakończył autowy atak Arkadiusza Żakiety (27:29).

AZS AGH Kraków – KPS Siedlce 1:3
(19:25, 25:23, 18:25, 27:29)