Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: KPS Siedlce zgodnie z planem

I liga M: KPS Siedlce zgodnie z planem

Beniaminek z Sanoka nie zagroził poważniej wyżej notowanemu rywalowi z Siedlec i przegrał na własnym boisku 0:3. Podopieczni Witolda Chwastyniaka są zdecydowanym faworytem w spotkaniu na własnym boisku.

Od samego początku ton wydarzeniom na boisku nadawali siatkarze z Siedlec, którzy wypracowali sobie kilkupunktową przewagę i utrzymali ją przez dłuższy czas gry. Przy stanie 18:15 dla KPS-u najpierw błąd w ataku popełnił Jakub Bucki, a potem dwa kolejne punkty zdobyli sanoczanie i był remis 18:18. Przerwa wzięta przez trenera Witolda Chwastyniaka była dobrym posunięciem. Ciężar gry wziął na siebie Jakub Bucki razem z Piotrem Łukasikiem i dzięki nim przyjezdni prowadzili 23:18. Ostatecznie premierową odsłonę meczu wygrał KPS w stosunku 25:21 i objął prowadzenie w meczu 1:0.

Drugi set był zdecydowanym popisem przyjezdnych. Po tym jak serią trudnych zagrywek popisał się Maciej Polański, na tablicy wyników widniał rezultat 7:0 dla zespołu KPS, gospodarze mieli problemy z przyjęciem, mylili się w ataku i byli w odwrocie. Miejscowych siatkarzy próbował poderwać do walki kapitan Patryk Łaba, dzięki niemu ekipa z grodu Grzegorza zniwelowała straty do czterech punktów (6:10). Wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener Witold Chwastyniak i jego podopieczni w dalszym ciągu byli w natarciu. Jeszcze raz trudnymi zagrywkami popisał się Maciej Polański, jego koledzy dodatkowo punktowali w bloku i KPS powiększył przewagę do dziewięciu punktów (18:9). Sanoczanie nie potrafili skończyć ataków z pierwszego uderzenia i po tym jak dwoma asami serwisowymi popisał się Piotr Łukasik, przegrywali 11:23. Bezradni gospodarze po kolejnym błędzie własnym wysoko przegrali tę część meczu w stosunku 12:25.

Trzecia odsłona meczu była ostatnią, podbudowani zwycięstwem w dwóch poprzednich partiach siedlczanie poszli za ciosem i po ataku ze środka Moustaphy M’Baye prowadzili 4:2 i przez cały czas kontrolowali boiskowe wydarzenia. Sanoczanie w dalszym ciągu mieli problemy ze skończeniem ataków z pierwszego tempa i po błędzie Damiana Wierzbickiego przegrywali 3:6. Ekipę beniaminka poderwał Paweł Rusin, który popisał się serią dobrych zagrywek i dzięki niemu TSV odrobił straty i remisował 9:9. Kilka chwil później po raz pierwszy w tym secie sanoczanie prowadzili 12:11, po czym do głosu ponownie doszli gracze z Siedlec. Nie do zatrzymania w ataku był Piotr Łukasik, którzy skutecznie zbijał i to on w głównej mierze sprawił, że KPS prowadził dwoma punktami (19:16). Rozpędzeni siedlczanie dodatkowo punktowali w bloku, a w końcówce po raz kolejny dał znać o sobie Piotr Łukasik i KPS pewnie wygrał 25:20.

MVP: Piotr Łukasik

TSV Sanok – KPS Siedlce 0:3
(21:25, 12:25, 20:25)

Stan rywalizacji play-off: 1:0 dla KPS Siedlce

TSV: Jurkojć, Zmarz, Oroń, Rusin, Łaba, Gąsior, Dembiec (libero) oraz Wierzbicki, Kotyla, Kusior, Przystaś i Głód (libero)
KPS: Zrajkowski, Łukasik, Błasiak, Bucki,  Polański, M’Baye, Januszewski (libero) oraz Gibek i Szaniawski