Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: KPS Siedlce niegościnny dla AZ Wałbrzych

I liga M: KPS Siedlce niegościnny dla AZ Wałbrzych

W meczu 8. kolejki I ligi mężczyzn KPS Siedlce wygrał we własnej hali z Aqua Zdrój Wałbrzych 3:1. Nieco lepiej spotkanie rozpoczęli wałbrzyszanie, rozpoczynając mecz od prowadzenia 1:0. Było to jednak ostatnie słowo przyjezdnych. Siatkarze KPS-u odwrócili sytuację, zgarniając komplet punktów.

Przed ósmą kolejką oba zespoły znajdowały się w dolnej części tabeli I ligi. KPS Siedlce po porażce z TSV Sanok (1:3) spadł na 8. lokatę w rozgrywkach. Drużyna z Wałbrzycha z kolei plasuje się na 10. miejscu. Różnica pomiędzy drużynami wynosiła pięć punktów. Inauguracyjna partia nie ułożyła się po myśli siedlczan. Do połowy seta KPS był minimalnie stroną dominującą, jednak kłopoty zaczęły się od stanu 15:15. Wtedy do głosu doszli goście z Wałbrzycha, którzy najpierw zablokowali Jakuba Urbanowicza, a następnie Michała Kądziołę. Gospodarze podjęli próbę zniwelowania strat, jednak ich dużym mankamentem były proste błędy, choćby dotknięcia siatki w bloku.

Siedlczanie w kolejnej odsłonie zdecydowanie poprawili zagrywkę, która przyniosła wymierne efekty. Podopieczni Witolda Chwastyniaka wygrali drugą partię, jednak nie przyszło im to łatwo. W szeregach Aqua Zdrój Wałbrzych świetnie prezentował się Sebastian Zieliński, który wyprowadził swój zespół na minimalne prowadzenie. W końcówce górą byli jednak gospodarze.

KPS poszedł za ciosem, jednak pojedynek toczył się falami. Od stanu 7:3 do 7:7, następnie 11:8 i 13:13. Nerwy szybciej opanowali siedlczanie, którzy ostatecznie wygrali partię 25:21. Świetnie spisał się szczególnie Krzysztof Gibek, który ostatnio zmagał się z kontuzją. Zwycięstwo w trzecim secie podziałało bardzo mobilizująco na gospodarzy, którzy złapali wiatr w żagle. Mimo problemów w środkowej fazie czwartej partii podopieczni Chwastyniaka zdobyli cenne trzy punkty.

MVP: Bartosz Zrajkowski

KPS Siedlce – Aqua Zdrój Wałbrzych 3:1
(21:25, 25:23, 25:21, 25:21)