Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Gładkie zwycięstwo Krispolu Września

I liga M: Gładkie zwycięstwo Krispolu Września

Podopieczni Mariana Kardasa bez straty seta odprawili uczniów spalskiego SMS-u. Przedostatni zespół I ligi mężczyzn nie zdołał utrzymać równej dyspozycji na przestrzeni całych setów, co sprawiło, że tylko w jednym z nich zdobył 20 punktów. Wyróżnienie dla najlepszego zawodnika meczu odebrał Mateusz Jasiński.

Chociaż mecz otworzył blok na Mateuszu Jasińskim, gospodarze szybko wyszli na prowadzenie (5:3). W kolejnych akcjach goście skuteczne zagrania przeplatali z prostymi błędami. Pomyłek nie ustrzegli się również siatkarze z Wrześni. Podwójne odbicie Wojciecha Kaźmierczaka i kontratak Kamila Kosiby sprawiły, że na tablicy wyników pojawił się remis (10:10). Po kilku akcjach, które toczyły się punkt za punkt, inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze. Skuteczne zagrania Mateusza Jasińskiego i Marcina Iglewskiego oraz błąd Remigiusza Kapicy sprawiły, że Krispol odskoczył na trzy punkty, a o czas poprosił trener SMS-u (16:13). Interwencja szkoleniowca pomogła, bowiem już po chwili rezultat ponownie się wyrównał (16:16). Goście jednak nie utrzymali dobrej dyspozycji. Własne błędy uczniów SMS-u uniemożliwiły im kontynuowanie walki z rywalami. Kontratak Jasińskiego i błąd przeciwników dały zwycięstwo Krispolowi.

Skuteczne ataki Remigiusza Kapicy i Wiktora Rajsnera oraz błąd Jasińskiego dały trzy pierwsze punkty w drugim secie SMS-owi. Gdy asa dodał Filip Grygiel, a blokiem zatrzymany został Kaźmierczak, interweniować musiał trener Kardas (1:6). Z akcji na akcję siatkarze Krispolu wracali do gry, po asie Marcina Iglewskiego o czas poprosił szkoleniowiec SMS-u (5:8). Goście nie dawali za wygraną, jednak dobra postawa na siatce Mateusza Jasińskiego pozwoliła gospodarzom doprowadzić do remisu (12:12). Rozgorzała walka punkt za punkt. Dopiero w końcówce stopniowo przewagę zaczęła budować jedna z czołowych drużyn zaplecza PlusLigi. Mimo starań Remigiusza Kapicy i Mateusza Poręby goście nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych przeciwników. Atak Iglewskiego z prawego skrzydła i błąd w polu zagrywki Damiana Czetowicza zakończyły drugą odsłonę.

Chociaż pierwsze akcje trzeciego seta toczyły się punkt za punkt, błędy własne nie pozwoliły SMS-owi wyjść na prowadzenie. Dodatkowo przyjezdni mieli problemy z przyjęciem, po trzech asach z rzędu Jasińskiego grę przerwał trener siatkarzy ze Spały (13:7). W kolejnych akcjach przyjezdni zaczęli atakować w aut. Gospodarze wyraźnie górowali na siatce, dystans powiększał się (19:10). W końcówce asa zaserwował jeszcze Kamil Kosiba, ale nie dało to skutecznego impulsu jego drużynie. W kolejnych akcjach przy zagrywkach Damiana Dobosza sytuację kontrolowali podopieczni trenera Kardasa. Blok na Bartoszu Michalaku przypieczętował zwycięstwo Krispolu.

MVP: Mateusz Jasiński

APP Krispol Września – SMS PZPS Spała 3:0
(25:18, 25:20, 25:12)