Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Efektowny rewanż Stali Nysa

I liga M: Efektowny rewanż Stali Nysa

Po raz pierwszy w rozgrywkach zaplecza PlusLigi Norwid nie zdołał urwać nawet seta Stali Nysa. Do wyjątkowej sytuacji doszło w inauguracyjnej partii. Przy stanie 14:16 w pole zagrywki wszedł Łukasz Owczarz. Atakujący rozstrzelał zagrywką rywali, a jego seria zakończyła się dopiero z końcowym gwizdkiem sędziego. W drugiej partii było znacznie więcej walki, jednak i tym razem lepsi byli przyjezdni. Trzecia odsłona również padła łupem podopiecznych Piotra Łuki 25:18.

Atak przez środek Łukasza Usowicza otworzył pojedynek. Gra toczyła się punkt za punkt, akcje kończyły się w pierwszym uderzeniu. Zawodnicy obu drużyn nie wstrzymywali ręki w ataku (8:6). Chociaż goście konsekwentnie zagrywali w Adama Smolarczyka, kapitan Norwida nie tylko radził sobie z odbiorem, ale również skutecznie punktował w ataku (13:10). Żadna z drużyn nie potrafiła ustawić skutecznego bloku, częstochowianie utrzymywali się na nieznacznym prowadzeniu. Sytuacja zmieniła się dopiero przy mocnych zagrywkach Łukasza Owczarza. Goście szybko odwrócili wynik, pierwszy czas Radosław Panas wykorzystał przy stanie 17:16 dla przyjezdnych. To nie wybiło z rytmu atakującego Stali, dlatego drugi raz interweniował szkoleniowiec Norwida (19:16). Gra gospodarzy zupełnie się posypała, kolejne zmiany nie przynosiły poprawy gry. Gdy Owczarz nie punktował bezpośrednio z pola zagrywki, jego koledzy bezbłędnie kończyli kontrataki. Atak Mateusza Nożewskiego zakończył seta (25:16).

Po początkowo wyrównanej walce w drugiej partii siatkarze z Nysy stopniowo zaczęli wychodzić na prowadzenie (8:6). Obie drużyny skuteczne zagrania przeplatały z błędami, szczególnie w polu zagrywki (11:11). Podopieczni Piotra Łuki utrzymywali wysoką skuteczność w ataku, przebijali się nawet przez potrójny blok rywali. Gdy po autowym ataku Kamila Maruszczyka dystans wzrósł do trzech oczek, o czas poprosił trener Panas (13:16). Nysanie bardzo dobrze ustawiali się w obronie, skutecznie atakował Łukasz Lubaczewski. Dopiero mocne zagrania Dominika Miarki pozwoliły gospodarzom wyjść z niewygodnego ustawienia, a po asie tego zawodnika o czas poprosił trener Łuka (15:17). Gospodarze nie odpuszczali, zaczął funkcjonować częstochowski blok. Gdy punktową zagrywkę dołożył Damian Wdowiak, drugą przerwę wykorzystał szkoleniowiec Stali (20:19). Do stanu 22:22 akcje były zacięte. W decydującym momencie asa posłał Dawid Bułkowski, a po nieudanym przyjęciu jego drugiej zagrywki piłkę na siatce zablokował Lubaczewski i drugi set również padł łupem gości.

W trzeciej odsłonie gra AZS-u PWSZ Stali Nysa szybko zaczęła się napędzać. Bardzo dobrze blok ustawiał Lubaczewski, gdy po raz kolejny wraz ze środkowym zablokował atak Wdowiaka, o czas poprosił Radosław Panas (1:4). Częstochowianie nie radzili sobie w przyjęciu. Przyjezdni byli bardzo konsekwentni, dodatkowo raz za razem punktowali blokiem. Kolejną serię nysanie zaliczyli przy zagrywkach Mateusza Nożewskiego. Trener Panas przy stanie 4:11 zaordynował podwójną zmianę – na boisko weszli Kraś i Kryński. Spokojnie grą Stali kierował Nikodem Wolański, a dystans utrzymywał się. Przyjezdni byli bardzo skoncentrowani, dodatkowo sprzyjało im szczęście (20:10). W końcówce gospodarzy do walki starali się poderwać Tomasz Kryński i Damian Kogut. Po kolejnym mocnym zagraniu częstochowskiego atakującego przerwę wykorzystał trener Łuka (14:21). Dystans zbudowany we wcześniejszej fazie seta okazał się jednak zbyt duży, by gospodarze mogli pokusić się o niespodziankę. Atak po bloku w aut Lubaczewskiego dał serię piłek meczowych gościom, a błąd Muchy przy przechodzącej piłce zakończył cały pojedynek.

Exact Systems Norwid Częstochowa – AZS PWSZ Stal Nysa 0:3
(16:25, 22:25, 18:25)

Norwid: Maruszczyk, Usowicz, Nowosielski, Mucha, Wdowiak, Smolarczyk, Zieliński (libero) oraz Kogut, Gromadzki, Miarka, Kryński i Kraś
Stal: Bułkowski, Lubaczewski, Nożewski, Olczyk, Wolański, Owczarz, Bonisławski (libero) oraz Szymeczko