Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Cenne zwycięstwo Norwida

I liga M: Cenne zwycięstwo Norwida

Exact Systems Norwid Częstochowa po słabym meczu w Krakowie przed własną publicznością pokazał inne oblicze. Podopieczni Radosława Panasa pokonali 3:1 wyżej notowany Krispol Września. Wrześnianie musieli sobie radzić bez kontuzjowanych obu atakujących, natomiast w szeregach gospodarzy zabrakło Adama Smolarczyka.

Ataki Mateusza Jasińskiego i Mateusza Zawalskiego otworzyły pojedynek, ale obie drużyny miały problem z wejściem w mecz, nie brakowało błędów (8:7). Za sprawą autowych ataków gospodarzy oraz bloków Krispolu goście odskoczyli rywalom na cztery punkty (12:8). Po czasie dla trenera Panasa mocne zagrywki zaczął posyłać Damian Wdowiak, a po drugim asie tego zawodnika grę przerwał Marian Kardas (11:12). W dalszej fazie seta nie brakowało mocnych ataków i ciekawych wymian. Dobrze spisywał się Damian Kogut, po drugiej stronie siatki tempa nie zwalniał Jasiński. W końcówce ponownie w szeregach gospodarzy zaczęły pojawiać się błędy. Ostatnie słowo należało do gości, którzy po ataku Jasińskiego i błędzie Kamila Maruszczyka w polu zagrywki wygrali tę odsłonę.

W drugiego seta gospodarze weszli efektownie, przy zagrywkach Zawalskiego wyszli na prowadzenie 4:0. Gra częstochowian napędzała się, dlatego po celnym kontrataku Koguta przerwę wykorzystał trener Kardas (7:2). Niepozbawiona błędów gra Norwida oraz skutecznie obijany blok częstochowian sprawiły, że dystans zaczął coraz szybciej topnieć. Po asie Mateusza Jasińskiego o czas poprosił trener Panas (10:12). W szeregi gospodarzy zaczęła wkradać się nerwowość, za to na boisku coraz pewniej poczynał sobie Damian Dobosz, wciąż jednak na minimalnym prowadzeniu utrzymywali się siatkarze z Częstochowy. Krispol nie miał zamiaru odpuszczać i po bloku na Wdowiaku w końcówce doprowadzili do remisu (21:21). Atakujący ten skuteczne zagrania przeplatał z błędami, po dotknięciu siatki przez tego siatkarza piłkę setową mieli goście, jednak nie wykorzystali jej. Podczas gry na przewagi obie drużyny psuły zagrywki. Ostatecznie po zagrywce Zawalskiego w Krzysztofa Antosika i kontrataku Dominika Miarki ze zwycięstwa cieszyli się częstochowianie.

Nierówno w trzeciego seta rozpoczęły oba zespoły, a w kolejnych akcjach gra toczyła się na styku. Dobrze funkcjonowała gra przez środek gości (11:10). W kolejnych akcjach jednak stopniowo inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze. Kolejne skuteczne kontrataki pozwoliły im wyjść na prowadzenie 16:13, a o czas poprosił trener Krispolu. Serię Norwida przerwał dopiero atakiem z lewego skrzydła Dobosz. As tego zawodnika i kontratak Jasińskiego sprawiły, że na tablicy wyników ponownie pojawił się remis, a o czas poprosił Radosław Panas (17:17). Po interwencji szkoleniowca częstochowianie zaczęli znacznie lepiej ustawiać blok, co od razu znalazło odzwierciedlenie w wyniku (22:19). W końcówce punktować starał się jeszcze Wojciech Kaźmierczak, jednak nie wystarczyło to do odrobienia wcześniej powstałych strat. As Wdowiaka przypieczętował triumf Norwida w 3. odsłonie.

Chociaż w czwartym secie drużyna z Częstochowy poszła za ciosem, Krispol jednak szybko odrobił straty (3:1, 6:6). Na starania Dobosza szybko odpowiadał Kogut (11:9). Częstochowianie grali znacznie bardziej swobodnie, wciąż jednak goście walczyli o każdy punkt i ponownie doprowadzili do remisu (11:11). Przyjezdni nie potrafili jednak pójść za ciosem, nie pomogło nawet przestawienie Maćkowiaka na atak. Kolejną serię przy celnych zagrywkach Koguta przerwał dopiero atakiem przez środek Wojciech Kaźmierczak (12:18). Im bliżej końca seta, tym więcej pomyłek gości. Pojedyncze ataki Pasińskiego i skuteczne zagranie Dobosza skłoniły trenera Panasa do wzięcia czasu (17:22). Mimo starań Krispol nie zdołał po raz trzeci w tym sezonie pokonać Norwida. Dwa błędy Maćkowiaka dały ostatnie punkty zespołowi z Częstochowy.

Exact Systems Norwid Częstochowa – APP Krispol Września 3:1
(23:25, 27:25, 25:20, 25:19)

Norwid: Zawalski, Maruszczyk, Mucha, Kogut, Wdowiak, Nowosielski, Zieliński (libero) oraz Miarka
Krispol: Jasiński, Antosik, Dobosz, Kaźmierczak, Pasiński, Maćkowiak, Wroniecki (libero) oraz Pachocki, Brzóstowicz i Narowski