Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: AZS powrócił do Polonii i pokonał faworyta

I liga M: AZS powrócił do Polonii i pokonał faworyta

Akademicy z Częstochowy po ponad dwóch tysiącach dni nieobecności powrócili do hali Polonia. Głośny doping kibiców poniósł AZS, który bez większych problemów pokonał wicelidera tabeli – Krispol Września. Tylko w pierwszym secie walka była zacięta, dwa kolejne zdominowali częstochowianie, notując na swoim koncie trzecią z rzędu wygraną 3:0 w lidze. MVP spotkania wybrano Patryka Szczurka.

Atak po skosie Bartosza Krzyśka otworzył sobotni pojedynek. Gra od początku toczyła się przy głośnym dopingu kibiców i była bardzo zacięta (5:4). Stopniowo to goście zaczęli przejmować inicjatywę, gdy po asie Damiana Dobosza odskoczyli na dwa punkty, o czas poprosił trener Stelmach. Przyjezdni nie dali się wybić z rytmu, jednak po obu stronach nie brakowało błędów własnych. Problemy ze skutecznością Marcina Iglewskiego sprawiły, że dystans zaczął topnieć, interweniował Marian Kardas (12:13). Po chwili nieudana akcja gości spowodowała, że na tablicy wyników pojawił się remis (14:14). Przyjezdni jednak szybko ponownie odskoczyli, drugi czas wykorzystał Krzysztof Stelmach (14:17). Akademicy niesieni dopingiem przy celnych zagrywkach Sławomira Stolca zaczęli odrabiać straty. Atak po bloku w aut Bartosza Bućko dał wyrównanie, a o przerwę poprosił trener Kardas (17:17). W końcówce nie brakowało zaciętych akcji. Po asie Daniela Szaniawskiego gospodarze wyszli na prowadzenie (20:19), ich serię przerwał dopiero blok na Krzyśku (21:20). Decydujące momenty należały już do częstochowian, którzy po atakach Krzyśka i Stolca wygrali 25:22.

Bloki na Kaźmierczaku i Iglewskim otworzyły kolejną odsłonę. Dopiero błąd Krzyśka dał pierwszy punkt przyjezdnym (1:3). Z czasem goście zaczęli odrabiać straty, po kiwce Krzysztofa Antosika na tablicy wyników pojawił się remis (6:6). Siatkarze z Wrześni jednak nie poszli za ciosem, popełniali bardzo dużo błędów. Gdy atakujący Krispolu zagrał w siatkę, o czas poprosił trener Kardas (11:14). Goście byli zupełnie bezradni, co bezlitośnie wykorzystywali gospodarze. Skutecznie grą AZS-u kierował Patryk Szczurek, który również dwukrotnie zdobył punkt kiwką (19:14). Podwójna zmiana w szeregach przyjezdnych na niewiele się zdała. Po bloku częstochowian na Patryku Napiórkowskim kolejną przerwę wykorzystał Marian Kardas (20:14). Nie pomogło to jednak jego podopiecznym, którzy w ostatnich akcjach tego seta oddali aż cztery punkty rywalom po własnych błędach. Partia zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 25:15.

Trzeciego seta od autowej zagrywki rozpoczął Tomasz Narowski. W kolejnych akcjach przy zagrywkach Patryka Szczurka gospodarze rządzili i dzielili na boisku. AZS wykorzystywał kontrataki, na nic zdały się kolejne zmiany w zespole z Wrześni. Przyjezdni nie potrafili się przełamać. W krótkim okresie oba czasy wykorzystał trener Kardas (0:9). Dopiero po przerwie atak Iglewskiego pozwolił gościom wyjść z niewygodnego ustawienia (1:9). Pojedyncze zagrania Damiana Dobosza na niewiele się zdały, bowiem to częstochowianie kontrolowali przebieg gry. AZS rządził i dzielił na boisku. Blok podopiecznych trenera Stelmacha był nie do przejścia (13:3). Chociaż w dalszej fazie seta również siatkarze z Częstochowy nie ustrzegli się prostych błędów, dystans utrzymywał się. Dopiero gdy przewaga stopniała do czterech oczek, o czas poprosił Krzysztof Stelmach (17:13). Wysoką skuteczność na skrzydle utrzymywał Sławomir Stolc (21:14). Akademicy ponownie przejęli kontrolę. Sprytne zagranie Szczurka po nieudanym przyjęciu i as Daniela Szaniawskiego dały ostatnie punkty gospodarzom.

MVP: Patryk Szczurek

AZS Częstochowa – APP Krispol Września 3:0
(25:22, 25:15, 25:16)

AZS: Siwicki, Bućko, Stolc, Szaniawski, Krzysiek, Szczurek, Koziura (libero) oraz Magnuszewski i Macheta (libero)
Krispol: Antosik, Iglewski, Dobosz, Jasiński, Kaźmierczak, Maćkowiak, Wroniecki (libero) oraz Pasiński, Napiórkowski, Pachocki, Troczyński i Narowski