Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: APP Krispol Września z brązem

I liga M: APP Krispol Września z brązem

Podobnie jak rywalizacja finałowa, również gra o najniższy stopień podium toczyła się przez pięć meczów. Chociaż krakowianie prowadzili już 2:1, podopieczni Mariana Kardasa odwrócili sytuację. W ostatnim meczu we Wrześni Krispol pokonał AZS AGH Kraków 3:1 i to na szyjach siatkarzy czwartego zespołu rundy zasadniczej zawisły brązowe medale.

Otwarcie ostatniego meczu sezonu było wyrównane (3:3). Zespoły wymieniały się skutecznymi atakami, nie wstrzymywały ręki w polu zagrywki. Dobre ataki Arkadiusza Żakiety i as tego zawodnika pozwoliły gościom odskoczyć, a o czas poprosił trener Kardas (9:12). W kolejnych akcjach sytuacja na boisku nie ulegała zmianie. Obie drużyny nie ustrzegły się pomyłek w polu zagrywki (12:15). Gdy po ataku po bloku w aut Marcina Iglewskiego dystans stopniał, grę przerwał trener Kubacki (14:16). Po czasie gospodarze coraz pewniej grali na siatce, doprowadzając do remisu (16:16). Rozgorzała zacięta walka punkt za punkt. Siatkarze Krispolu nie zdołali jednak ustrzec się pomyłek, co skrzętnie wykorzystali krakowianie. Dobra gra blokiem AGH dawała im kolejne punkty w decydującym momencie. Atak z szóstej strefy dał serię piłek setowych przyjezdnym (24:19). Partię zakończyła kiwka z drugiej piłki Sebastiana Matuli.

W drugiej partii goście poszli za ciosem, szybko wyszli na prowadzenie 6:3. Stopniowo gospodarze zmniejszali dystans, łapiąc kontakt punktowy z przeciwnikami (9:10). W szeregach obu drużyn skuteczne akcje były przeplatane pomyłkami. Mimo starań siatkarze z Wrześni długo nie byli w stanie odwrócić wyniku. Dopiero atak przez środek Tomasza Narowskiego i błąd gości w ataku sprawiły, że na prowadzenie wyszli zawodnicy Krispolu, a o czas poprosił trener Kubacki (17:16). Passę rywali przerwał co prawda Jan Fornal, ale AGH nie zdołało odbudować przewagi. Trwała zacięta wymiana ciosów. Dopiero w końcówce przy zagrywkach Mateusza Jasińskiego odskakiwać zaczęli siatkarze z Wrześni (21:19). Krakowianie obronili piłkę setową, jednak całą partię atakiem z prawego skrzydła skończył Patryk Napiórkowski.

Od początku trzeciego seta na prowadzeniu pozostawali gospodarze, szybko po pierwsze zmiany sięgnął szkoleniowiec AGH (9:5). Z czasem napędzać zaczęła się gra podopiecznych Mariana Kardasa, coraz lepiej prezentował się Napiórkowski (13:7). Przyjezdni mieli problem z wyprowadzeniem skutecznej akcji. Celnymi zagrywkami kąsał Damian Dobosz, przez niską skuteczność przyjęcia krakowianie nie byli w stanie rozegrać piłki do ataku. AGH z trudem przerywało kolejne serie przeciwników. Gra krakowian zupełnie się posypała, za to gospodarze starcia ani przez moment nie tracili koncentracji. Krispol górował na siatce, pewnie krocząc po zwycięstwo w secie. Jednostronną odsłonę zakończył atak Dobosza.

Krakowianie szybko odbudowali się po przegranym secie, otwarcie czwartej partii było bardziej wyrównane. Wrześnianie jednak nie odpuszczali, ręki w ataku nie wstrzymywał Napiórkowski. W szeregach AGH skutecznie atakował Mateusz Błasiak, jednak na prowadzeniu wciąż pozostawali gospodarze (9:6). Wydawało się, że wrześnianie kontrolują grę, bardzo dobrze grali blokiem. Wspierani głośnym dopingiem siatkarze Mariana Kardasa powiększali dystans. Jednak mimo prowadzenia 19:13 gospodarze nie wygrali gładko tego seta. Przy wyraźnym prowadzeniu podopieczni trenera Kardasa rozprężyli się. Nie brakowało przedłużonych akcji, krakowianie stopniowo odrabiali straty. W końcówce pojawiły się problemy z przyjęcie zagrywek Błasiaka, przy stanie 21:18 dla Krispolu interweniował trener Kardas. Krakowianie wciąż nie spuszczali z tonu. Chociaż po ataku z szóstej strefy gospodarze mieli serię piłek setowych, nie wykorzystali ich, bo to krakowianie zamieniali kolejne kontrataki na punkty (24:21, 24:24). Serię przy zagrywkach Żakiety przerwał dopiero błąd tego zawodnika. W kolejnej akcji krakowianie również się pomylili i to Krispol cieszył się ze zwycięstwa.

APP Krispol Września – AZS AGH Kraków 3:1
(20:25, 25:21, 25:12, 26:24)

stan rywalizacji: 3:2 dla Krispolu
3. miejsce: APP Krispol Września