Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Zespół AGH przerwał serię Norwida

I liga M: Zespół AGH przerwał serię Norwida

W 4. kolejce I ligi mężczyzn Exact Systems Norwid Częstochowa podejmował AGH Kraków. Częstochowianie po efektownym wejściu w mecz w trzech kolejnych setach oddali pole przyjezdnym, przegrywając 1:3. Była to pierwsza porażka podopiecznych trenera Panasa w tym sezonie.

Atak z szóstej strefy Adama Smolarczyka rozpoczął środowy pojedynek. Pierwsze punkty zdobywane były po krótkich akcjach. Po asie Jarosława Muchy szybko o czas poprosił trener Kubacki (6:3). Częstochowianie wyraźnie górowali na siatce. Raz za razem wychodzili zwycięsko nawet z trudnych akcji. Gdy dystans wzrósł do sześciu oczek, drugą przerwę wykorzystał szkoleniowiec AGH (13:7). Pojedyncze ataki Bartłomieja Mordyla na niewiele się zdały, gdy po drugiej stronie siatki piłki mocno zbijali Tomasz Kryński i Kamil Maruszczyk. Chociaż gra Norwida nie była pozbawiona błędów, dystans utrzymywał się (22:15). Atak Damiana Wdowiaka dał serię piłek setowych gospodarzom (24:17). Częstochowianie zaczęli jednak popełniać błędy, reagować musiał trener Panas (24:20). Pomimo walki do końca krakowianie nie zdołali odwrócić wyniku. Zagrywka w siatkę Romana Kąckiego zamknęła seta.

Od początku drugiej partii efektownie atakował Maruszczyk. Siatkarze AGH jednak nie odpuszczali, po mocnym zbiciu Jana Fornala odskoczyli gospodarzom na dwa punkty (5:3). Częstochowianie mieli problemy z przyjęciem, słabiej grali w obronie, co raz za razem wykorzystywali goście. Coraz lepiej funkcjonował blok AGH. Po tym, jak przechodzącą piłkę zablokował Marcin Kania, o czas poprosił trener Panas (11:6). W uderzeniu pozostawali goście. Po błędzie w przyjęciu kolejnej zagrywki Romana Kąckiego Smolarczyka zmienił Kogut (9:15). Mocno atakował Arkadiusz Żakieta. Pomimo podwójnej zmiany w Norwidzie blok rywali wciąż był nie do przejścia. Dopiero za sprawą mocnych zagrywek Wdowiaka gospodarze odrobili kilka punktów (15:20). Chociaż częstochowianie poprawili swoją postawę w końcówce, na doprowadzenie do wyrównania było już za późno. Atak po skosie Żakiety i zagranie przez środek Mordyla dały ostatnie punkty siatkarzom AGH.

Od pierwszych akcji trzeciej odsłony nie brakowało mocnych wymian. Zawodnicy obu drużyn nie wstrzymywali ręki w ataku (4:4). Zdecydowanie z lewego skrzydła punktował Damian Kogut (9:7). Siatkarze Norwida nie byli jednak w stanie wyeliminować ze swojej gry błędów własnych, przez co nie zdołali utrzymać się na prowadzeniu. Problemy ze skutecznością miał Wdowiak, za to po drugiej stronie siatki raz za razem punktował Żakieta (16:16). Zacięta walka punkt za punkt trwała, oba zespoły nie odpuszczały. W końcówce po błędzie Muchy o czas poprosił trener Panas (19:20). Po asie Marcina Krawieckiego drugą przerwę wykorzystał szkoleniowiec Norwida (20:22). W kolejnych akcjach to częstochowianie przejęli inicjatywę i po pojedynczym bloku Łukasza Usowicza czas wykorzystał trener Kubacki (23:23). Po nim Mordyl zaatakował skutecznie, a as Fornala przypieczętował zwycięstwo przyjezdnych.

Już na początku seta nie brakowało dyskusji z sędziami. Przyjezdni ponownie w meczu nie zgadzali się z werdyktami. Aby uspokoić zespół, o czas poprosił trener Kubacki (2:5). Szybko krakowianie wrócili do gry. Błędy Wdowiaka sprawiły, że na tablicy wyników pojawił się remis (6:6). Pomyłki zdarzały się po obu stronach siatki. Toczyła się gra punkt za punkt. Po jednej stronie punktował Kogut, po drugiej ataki kończył Jan Fornal (10:10). Po raz kolejny w meczu, gdy w polu zagrywki pojawił się Kącki, siatkarze AGH zaliczyli serię punktów (13:11). Dopiero po czasie dla trenera Panasa skuteczny atak i as Kryńskiego pozwoliły Norwidowi wyrównać (13:13). Częstochowianie nie poszli jednak za ciosem, dlatego kolejny raz grę przerwał szkoleniowiec gospodarzy (13:15). Siatkarze Exact Systems Norwida nie potrafili zatrzymać ataków rywali, jednak nie poddawali się. Po ciasnym skosie atakował Maruszczyk. Gdy w aut piłkę posłał środkowy AGH, ostatni czas wykorzystał trener Kubacki (19:19). Do końca nie brakowało emocji. Po bloku na Kryńskim goście mieli kolejne piłki setowe (22:24), a atak po skosie Fornala dał im zwycięstwo.

Exact Systems Norwid Częstochowa – AGH Kraków 1:3
(25:21, 20:25, 23:25, 23:25)

Norwid: Maruszczyk, Smolarczyk, Gromadzki, Kryński, Mucha, Nowosielski, Zieliński (libero) oraz Kogut, Wdowiak, Usowicz i Kraś
AGH: Żakieta, Kania, Fornal, Mordyl, Kącki, Matula, Dembiec (libero) oraz Krawiecki i Dudziński