Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: AGH Kraków za silny dla SMS-u Spała

I liga M: AGH Kraków za silny dla SMS-u Spała

Na pewno nie tak inaugurację pierwszoligowych rozgrywek na własnym boisku wyobrażali sobie siatkarze SMS-u Spała. Podopieczni trenera Macieja Zendeła jedynie w pierwszej partii byli w stanie podjąć walkę z AGH Kraków. Uczniowie spalskiej szkoły byli słabsi praktycznie w każdym elemencie, ale różnica była widoczna przede wszystkim w ataku, popełnili oni też dużo więcej błędów własnych.

Krakowianie już na samym początku meczu pokazali, że to oni zamierzają dyktować warunki gry. Podopieczni trenera Andrzeja Kubackiego odskoczyli na 8:2, ale gospodarze starali się odrabiać straty i zbliżyli się na 12:16. Cały czas jednak kilka punktów przewagi utrzymywali przyjezdni (21:17) i konsekwentną grą nie pozwolili już rywalom na odrobienie strat. Gospodarze starali się dotrzymywać kroku rywalom na początku kolejnej partii (6:8), ale w dalszej fazie seta inicjatywę przejął AGH Kraków (16:10, 21:14) i spokojnie kontrolował to, co się działo na boisku. Podobnie wyglądała ostatnia odsłona spotkania, krakowianie na początku mieli tylko niewielką przewagę (8:7). W środku seta powiększyli jednak swoje prowadzenie (16:12) i spokojnie dążyli do wygranej 3:0 (21:14).

Krakowianie byli zespołem zdecydowanie lepszym w ataku, zanotowali oni w tym elemencie 49 proc. skuteczności, zaś SMS Spała atakował z zaledwie 39-procentową efektywnością. Lepiej wyglądała także zagrywka ekipy Andrzeja Kubackiego, którą jego podopieczni zdobyli 6 punktów, zaś gracze SMS-u popisali się zaledwie trzema asami serwisowymi. AGH Kraków przyjmowało zagrywkę rywali z 64 proc. odbioru pozytywnego i 23 proc. perfekcyjnego, natomiast po stronie SMS-u wskaźniki te wynosiły odpowiednio 49 proc. i 28 proc. Zespoły zanotowały podobny występ, jeżeli chodzi o grę blokiem (5:5). SMS Spała popełnił jednak dużo więcej własnych błędów od rywali, psując między innymi 11 ataków i 13 zagrywek.

Po stronie AGH wyróżniał się na pewno Jan Fornal, który zdobył 13 punktów (11 atakiem przy 65-procentowej skuteczności i 2 blokiem), tyle samo zdobył także atakujący Arkadiusz Żakieta. Dla SMS-u dziewięć razy zapunktował Remigiusz Kapica.Był to niezły mecz w naszym wykonaniu. Popełniliśmy mało błędów własnych i to pozwoliło spokojnie budować w kolejnych setach przewagę nad spalską młodzieżą – mówi Marcin Nowakowski, II trener AGH. – Co prawda w dalszym ciągu szukamy chwilami swojej gry, ale było widać znacznie więcej jakości i spokoju w podstawowych elementach. To przełożyło się na swobodę gry i dobry wynik – dodał.

SMS PZPS Spała – AZS AGH Kraków 0:3
(22:25, 18:25, 15:25)

SMS Spała: Janusz (1), Poręba (6), Rajchelt, Sługocki (4), Kapica (9), Firszt (7), Szymura (libero) oraz Kosiba (1), Grygiel (7), Michalak (4) i Czetowicz
AGH Kraków: Kania (10), Żakieta (13), Błasiak (6), Dudziński (3), Fornal (13), Matula (3), Dembiec (libero) oraz Krawiecki