Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Krakowianie odprawili z kwitkiem Stal

I liga: Krakowianie odprawili z kwitkiem Stal

Siatkarze AGH Kraków pokonali na własnym parkiecie nyską Stal 3:0. Dla podopiecznych Andrzeja Kubackiego było to dwunaste wygrane spotkanie w tym sezonie. Akademicy szczególnie dobrze spisali się w bloku oraz ataku, w którym brylował Arkadiusz Żakieta, zdobywca 21 oczek.

Krakowianie zaczęli spotkanie od mocnego uderzenia i czteropunktowego prowadzenia 8:4. Z czasem przewaga dobrze dysponowanych tego dnia gospodarzy rosła i po chwili było już 16:10 dla AGH. Tak wysoka różnica punktowa wystarczyła, by spokojnie kontynuować swoją grę i zwyciężyć w pierwszej odsłonie meczu 25:18. Drugi set był zdecydowanie bardziej zacięty. Już na samym początku inicjatywę przejęli gracze ekipy przyjezdnej, czego efektem było prowadzenie 8:5. Miejscowi przystąpili do odrabiania strat. Świetnie funkcjonujący blok oraz wysoka skuteczność w ataku Arkadiusza Żakiety sprawiły, że AGH najpierw wyrównała, by po chwili wyjść na prowadzenie 21:19. Ostatecznie drugi set padł łupem ekipy z grodu Kraka, która wygrała 25:22.

Trzecia partia również rozpoczęła się lepiej dla graczy Piotra Łuki, którzy prowadzili 8:7. Radość nysan nie trwała jednak długo, bowiem gospodarze szybko opanowali sytuację na boisku i wyszli na dwupunktowe prowadzenie (16:14). Z czasem przewaga miejscowych powiększała się, na co nie byli w stanie odpowiedzieć siatkarze z Opolszczyzny. Seta zakończył się zwycięstwem krakowian 25:20, a trzy punkty zostały w Krakowie.

Warto zwrócić uwagę na świetną postawę AGH w bloku. Tym elementem gospodarze zdobyli aż 11 punktów przy 4 oczkach Stali. Ponadto krakowianie uzyskali bardzo wysoką skuteczność w ataku (59% drużyny), a dodatkowo bardzo dobre zawody rozegrał Arkadiusz Żakieta, zdobywca 21 punktów. W szeregach Stali Nysa najlepiej punktującym graczem został atakujący Łukasz Owczarz (14 punktów).

AGH Kraków – PWSZ Stal Nysa 3:0
(25:18, 25:22, 25:20)

AGH: Stajer (8), Kania (7), Żakieta (21), Błasiak (4), Fornal (11), Matula (2), Dembiec (libero) oraz Krawiecki i Mordyl
Stal: Szymeczko (4), Lubaczewski (6), Nożewski (7), Rawiak (5), Owczarz (14), Woroniecki (1), Bonisławski (libero) oraz Ochrymczuk (libero), Kramer, Piotrowski, Makowski (5) i Wolański (1)