Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Znamy półfinalistów, rozpoczęła się walka o utrzymanie

I liga K: Znamy półfinalistów, rozpoczęła się walka o utrzymanie

W I lidze kobiet poznaliśmy już cztery zespoły, które walczyć będą o możliwość gry w barażu o awans do ekstraklasy. Niespodzianki nie było, pierwszą rundę play-off pomyślnie przeszły Wisła Warszawa, Proxima Kraków, Joker Świecie oraz WTS Solna Wieliczka. W rozpoczętej walce o utrzymanie NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki dwukrotnie pokonał w Krośnie Karpaty i jest o krok od sukcesu.

Nie było niespodzianki w dwumeczu pomiędzy warszawską Wisłą a Nike Węgrów. Po zwycięstwie w Węgrowie (3:1) stołeczny zespół pokonał w rewanżu we własnej hali zespół rywalek bez straty seta i pewnie awansował do półfinału. Najlepszą zawodniczką tego meczu wybrano przyjmującą Wisły, Karolinę Ciaszkiewicz-Lach, która zdobyła 11 punktów. – Wygrywa cały zespół, tylko jedna zawodniczka może być wyróżniona. Brawa należą się wszystkim zawodniczkom i trenerom, bo to jest nasz wspólny sukces. Zwycięstwo daje nam awans do kolejnej fazy play-off. Kontrolowałyśmy grę, chociaż w pierwszym secie popełniłyśmy sporo własnych niewymuszonych błędów, na szczęście szybko się opanowałyśmy – mówiła po meczu Ciaszkiewicz-Lach. Warszawianki w półfinale zmierzą się z WTS-em Solną Wieliczka, który po raz drugi bez straty seta pokonał AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. – To już będzie kluczowa faza play-off. WTS Solna to bardzo ambitny zespół, który tanio skóry nie sprzeda. Trzeba grać na maksymalnej koncentracji i skupić się na własnej taktyce – stwierdziła przyjmująca Wisły. – Wisła zdecydowanie wygrała sezon zasadniczy. Na pewno będzie to bardzo ciężki przeciwnik, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Jesteśmy zdeterminowane, będziemy walczyć o każdy punkt i jako zespół tanio skóry nie sprzedamy – zapowiada z kolei atakująca zespołu z Wieliczki, Patrycja Ząbek.

Straty z pierwszego, przegranego po tie-breaku meczu w Kaliszu musiały odrabiać siatkarki Proximy Kraków. Podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego wygrały w rewanżu 3:0 i nie trzeba było rozgrywać nawet złotego seta. – Mimo tej porażki dziewczyny zagrały na niezłym poziomie. Pokazały charakter, walczyły do końca. Unikały też własnych błędów, ale na bardzo dobrze poukładaną drużynę z Krakowa to nie wystarczyło. Zrobiliśmy wszystko, co było w naszej mocy – zapewnia trener MKS-u Kalisz Daniel Przybylski cytowany przez serwis faktykaliskie.pl. Kaliszankom pozostaje już walka o miejsca 5-8, a Proxima w półfinale zagra z Jokerem Świecie. Podopieczne trenera Andrzeja Nadolnego po raz drugi pokonały AZS Politechniki Opolskiej 3:1. Rywalizacja w półfinałach rozpocznie się już 18 marca spotkaniami w Wieliczce i Świeciu i toczyć się będzie do dwóch wygranych spotkań.

W sobotę i niedzielę odbyły się pierwsze mecz o utrzymanie, w których Karpaty Krosno walczą z NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki. Rywalizacja toczy się do trzech wygranych i od samego początku jest niezwykle zacięta. Pierwszy set sobotniego meczu zakończył się zwycięstwem Karpat 31:29, potem dwa sety padły łupem nowodworzanek. Gospodynie doprowadziły jednak do wyrównania, jednak w tie-breaku znów lepszy okazał się NOSiR. W niedzielę podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego wygrały już pewniej, bo 3:1 i wyjechały z Krosna z ogromną zaliczką dwóch wygranych spotkań. Kolejny mecz odbędzie się w Nowym Dworze Mazowieckim i siatkarki NOSiR-u już w sobotę mogą rozstrzygnąć kwestię utrzymania na swoją korzyść. Karpaty grać będą teraz z nożem na gardle, bowiem przegrana oznacza dla nich spadek do II ligi kobiet.