Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zdecydowane zwycięstwo Wisły w Radomiu

I liga K: Zdecydowane zwycięstwo Wisły w Radomiu

Siatkarki Wisły Warszawa pewnie w trzech setach pokonały na wyjeździe Radomkę, a ich wygrana nawet przez moment nie była zagrożona. Trzy zdobyte w Radomiu punkty pozwoliły warszawiankom na powiększenie przewagi nad grupą pościgową, chociaż Wisła wciąż traci trzy punkty do lidera I ligi kobiet.

Po dość wyrównanym początku pierwszego seta od stanu 5:5 inicjatywę przejęły siatkarki Wisły. Po skutecznym bloku na Renacie Białej przy stanie 8:5 dla rywalek o pierwszą przerwę poprosił trener Jacek Skrok. Niewiele jednak to pomogło, warszawianki utrudniały życie rywalkom swoją zagrywką, stawiając przy tym szczelny blok. Przy stanie 12:6 dla przyjezdnych trener gospodyń po raz drugi przerwał grę. Warszawianki grały jednak niezwykle skutecznie, a siatkarki Radomki myliły się raz za razem. Po dwóch błędach Majki Szczepańskiej przewaga Wisły wzrosła już do dziesięciu punktów (18:8), ale gospodynie przy zagrywce Szczepańskiej odrobiły część strat (14:20). W końcówce podopieczne trenera Dominika Stanisławczyka nie dały sobie już odebrać wygranej – seta wynikiem 25:18 zakończył kolejny już skuteczny blok Katarzyny Mróz.

Siatkarki Wisły doskonale rozpoczęły drugą partię, po zagrywkach Karoliny Ciaszkiewicz-Lach, dobrej grze w bloku Katarzyny Mróz i ataku Mirjany Djurić prowadziły już 4:0. Trener Skrok poprosił o przerwę, gra nieco się wyrównała, ale przyjezdne miały wciąż bezpieczną przewagę. Szkoleniowiec radomskiej drużyny próbował zmian, przy stanie 6:14 wykorzystał drugą przerwę, ale warszawianki były wyraźnie na fali. Po ataku Mirjany Djurić w linię końcową Wisła prowadziła już 20:12, a seta wynikiem 25:13 zakończył as serwisowy Joanny Sobczak.

Radomka odżyła na początku trzeciego seta, po skutecznym bloku Gabrieli Borawskiej gospodynie prowadziły już 5:3, wówczas jednak grę natychmiast przerwał trener Dominik Stanisławczyk. Po niej warszawianki zdobyły cztery punkty z rzędu, ale radomianki nie poddawały się i znów doprowadziły do remisu 7:7. Wyrównana walka trwała do stanu 11:10 dla przyjezdnych, potem ataki Mirjany Djurić i Karoliny Ciaszkiewicz-Lach dały wiślankom przewagę kilku punktów, a błędy radomianek pomagały przyjezdnym (13:17). Gospodynie próbowały ambitnie walczyć i trener Stanisławczyk na wszelki wypadek poprosił o drugą przerwę jeszcze przy stanie 21:17. Radomka broniła się do końca, skutecznie atakowała Maja Pelczarska, ale Wisła była wyraźnie lepsza. Po ataku Mirjany Djurić wygrała trzeciego seta 25:19 i całe spotkanie 3:0, pewnie zgarniając w Radomiu trzy punkty.

E.Leclerc Radomka Radom – Wisła Warszawa 0:3
(18:25, 13:25, 19:25)

Radomka: Przepiórka, Biała, Kubacka, Szczepańska, Borawska, Ponikowska, Samul (libero) oraz Miechowicz, Pelczarska, Molenda, Gądek i Śmieszek
Wisła: Ciaszkiewicz-Lach, Mróz, Nadziałek, Sobczak, Jurczyk, Djurić, Saad (libero) oraz Biranowska i Kucińska (libero)