Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wygrana gliwiczanek

I liga K: Wygrana gliwiczanek

Siatkarki z Gliwic pewnie wygrały premierową odsłonę pojedynku w Węgrowie, ale w kolejnych setach o zwycięstwo nie było już tak łatwo. Ostatecznie jednak Nike Węgrów było w stanie przechylić na swoją korzyść jedynie trzecią partię, a w czterech setach triumfowały gliwiczanki. Rewanż zostanie rozegrany już w najbliższą sobotę, 25 marca.

Pierwszy set bezdyskusyjnie wygrały podopieczne Wojciecha Czapli. Akademiczki szybko objęły prowadzenie i zakończyły tę partię wynikiem 25:13. Drugiego  seta  gliwiczanki także zaczęły od prowadzenia – 3:0. Wtedy Nike zdobyło pierwszy punkt. Przyjezdne nie dały się jednak dogonić, a wręcz przeciwnie. Po kilku atakach ze skrzydła w wykonaniu Grzechnik i bloku Szczepańskiej objęły prowadzenie 7:3. To chyba jednak uśpiło podopieczne Wojciecha Czapli, bo potem straciły z rzędu pięć punktów i po raz pierwszy w tym secie gospodynie wyszły na prowadzenie. Od tego momentu mecz się wyrównał. Przy stanie 16:16 na zagrywce stanęła Szapowal, Białorusinka zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki, potem skutecznie zaatakował Szczepańska, a za chwilę zawodniczka Nike wpadła na siatkę i gliwiczanki odskoczyły na trzy punkty (19:16). Wtedy trener gospodyń przerwał grę. Nie zmieniło to jednak jej obrazu. Gospodynie dwukrotnie postawiły dobry blok, na co zareagował trener gości, prosząc o czas. Tymczasem przy kolejnej próbie ataku znów gliwiczanki zostały zablokowane. Przy stanie 23:21 dla AZS-u Raczyńska przebiła się przez blok. Po ataku Szczepańskiej przyjezdne wywalczyły pierwszą piłkę setową. Po kolejnym ataku Raczyńskiej gliwiczanki podniosły ręce w geście zwycięstwa, ale sędzia uznał, że piłka poszła po bloku. Za moment skuteczny atak zawodniczki zespołu z Gliwic zakończył tę partię.

Trzecią odsłonę od asa serwisowego rozpoczęły gospodynie. Skuteczny blok gliwiczanek dał im wyrównujący punkt. W dalszej części partii żadna ze stron nie potrafiła odskoczyć na więcej niż dwa punkty. Wreszcie gospodynie wypracowały sobie dwupunktową przewagę (19:17). Gliwiczankom udało się doskoczyć na bezpośredni kontakt, wtedy trener Nike poprosił o czas. Efektem tego posunięcia były trzy zdobyte z rzędu punkty (21:18). Tym razem Wojciech Czapla musiał przerwać grę. Po powrocie na parkiet Toborek zdobyła 19 punkt. Gospodynie odparły próbę doprowadzenia do remisu, ale potem kiwką popisała się Stachowicz. Za chwilę jednak Świstek zdobyła 23 punkt dla Nike. Nieudany blok gliwiczanek dał pierwszą piłkę setową gospodyniom. Tę partię atakiem po przekątnej zakończyła  Świstek (25:23)

Początek czwartej partii też był wyrównany, ale przy stanie 3:3 gliwiczanki zdobyły cztery punkty z rzędu i wtedy Robert Kupisz poprosił o czas. Przerwa wytrąciła z rytmu Szapowal, która zaraz potem popsuła swój serwis, a za moment było już 8:8. Gliwiczanki jeszcze i tym razem odparły atak, znów odskakując na trzy oczka.  Nie udało się jednak powiększyć tej przewagi, a wręcz przeciwnie. Po ataku na 9. metr Raczyńskiej Nike objęło oprowadzenie 13:12. Po ataku z drugiej linii Gutkowskiej – akademiczki zdobyły 16 punkt, a wtedy na koncie gospodyń było 14 oczek, ale po chwili Nike prowadziło już 20:17. Wydawało się, że miejscowe odskoczą, ale dobrą zmianę zrobiła Mołodcowa, która po wejściu zdobyła trzy  punkty z rzędu, doprowadzając do remisu 20:20. Błąd własny sprawił, że Nike wyszło prowadzenie. Walka stawała się coraz bardziej zacięta. Gutkowska sprawiła, że znów na prowadzenie 22:21 wyszedł AZS. Przy stanie 22:22 piłkę w końcową linię posłała Szczepańska i akademiczki prowadziły 23:22, ale miejscowe odpowiedziały skutecznym atakiem. Wtedy Wojciech Czapla poprosił o czas. Kiwka Stachowicz dała gliwiczankom piłkę meczową, a pojedynek ten zakończyła Aleksandra Gutkowska.

Sokołów S.A. Nike Węgrów – KŚ AZS PŚ Gliwice 1:3
(13:25, 23:25, 25:23, 23:25)