Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wisła Warszawa zgodnie z planem

I liga K: Wisła Warszawa zgodnie z planem

Faworytem pojedynku Nike Węgrów z Wisłą Warszawa były przyjezdne, które w fazie zasadniczej I ligi kobiet nie miały sobie równych. Siatkarki ze stolicy Polski dobrze rozpoczęły rywalizację w fazie play-off. Zawodniczki prowadzone przez trenera Mirosława Zawieracza pokonały w pierwszym meczu I rundy Nike Węgrów 3:1 i są już blisko awansu do kolejnej rundy rozgrywek. Mecz rewanżowy oba zespoły rozegrają już w najbliższą sobotę.

Siatkarki Wisły przystąpiły do tego spotkania bardzo zmotywowane. Drużyna prowadzona przez trenera Mirosława Zawieracza wygrała premierową partię bardzo wyraźnie 25:15. Po 4 punkty zdobyły dla Wisły: Joanna Sobczak, Anna Łozowska i wracająca do gry po delikatnej kontuzji Kinga Hatala. W drużynie z Węgrowa taką liczbę punktów potrafiła zdobyć tylko Justyna Raczyńska.

Wysoka wygrana wprowadziła już znaczne rozluźnienie w szeregach warszawianek, a doszła do tego bardzo dobra gra ambitnych zawodniczek z Węgrowa, które w drugim secie spisały się o wiele lepiej i pewnie zwyciężyły 25:19, doprowadzając tym samym do remisu w całym spotkaniu. Justyna Raczyńska była jedną z jaśniejszych postaci na boisku (zdobyła 5 punktów). Choć trzeba szczerze przyznać, że cały zespół Nike zagrał dobrą partię. W warszawskiej drużynie 6 punktów zdobyła Joanna Sobczak. To jednak było za mało na mocno zmotywowane zawodniczki trenera Roberta Kupisza.

Kolejne dwie partie były dużo bardziej wyrównane. W trzeciej odsłonie wyrównana walka toczyła się do stanu po 19. Wtedy warszawianki włączyły 5. bieg i rozstrzygnęły na swoją korzyść końcówkę (25:22). Czwarty set długo nie mógł znaleźć rozstrzygnięcia. Wyrównana walka trwała do samego końca, a w grze na przewagi lepiej spisały się siatkarki ze stolicy Polski, wygrywając 29:27 i całe spotkanie 3:1. MVP meczu została wybrana Joanna Sobczak, która w całym spotkaniu zdobyła 17 punktów.

Nike Węgrów – Wisła Warszawa 1:3
(15:25, 25:19, 22:25, 27:29)