Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wisła Warszawa przypieczętowała awans do półfinału

I liga K: Wisła Warszawa przypieczętowała awans do półfinału

Siatkarki Wisły Warszawa aby awansować do II rundy play-off, musiały wygrać w meczu z Nike Węgrów dwa sety. Zawodniczki prowadzone przez trenera Mirosława Zawieracza wypełniły założony plan z nawiązką, pewnie wygrały całe spotkanie 3:0 (do 20, 15 i 15) i są już w półfinale I ligi.

Mecz rozpoczął się nieoczekiwanie od prowadzenia Nike 3:0 i 5:3. Potem jednak inicjatywę przejęła Wisła. Od stanu 10:10, kiedy na zagrywce pojawiła Joanna Sobczak, 9 punktów z rzędu zdobyły warszawianki i pierwszy set wydawał się już być rozstrzygnięty. Ostatecznie drużyna prowadzona przez trenera Mirosława Zawieracza wygrała 25:20. Najwięcej punktów dla Wisły, po sześć, zdobyły Karolina Ciaszkiewicz-Lach i Joanna Sobczak.

W tym momencie Wisła aby znaleźć się w najlepszej czwórce I ligi, musiała wygrać jeszcze jednego seta. Ten drugi również rozpoczął się od prowadzenia 3:0, ale tym razem warszawianek. Potem jednak gra się wyrównała (6:6, 10:10 i 12:12). Przy tym ostatnim wyniku na zagrywce pojawiła się Monika Gorzewska i mieliśmy prawie powtórkę z pierwszego seta. Tym razem Wisła wygrała 7 akcji z rzędu. To nie był jednak jedyny w tej partii przestój drużyny z Węgrowa. Przy stanie 20:14 na zagrywkę weszła Lena Nowgorodczenko i zawodniczki Wisły za chwilę doprowadziły do piłki setowej. Ostatecznie wygrały 25:15 i mogły świętować awans do półfinału I ligi.

Mimo że Wisła miała już w kieszeni zwycięstwo w dwumeczu z Nike, to trener Mirosław Zawieracz nie robił żadnych zmian w pierwszej szóstce od początku kolejnej odsłony meczu. Trzeci set był jednak już tylko formalnością. Wisła prawie cały czas miała kilkupunktową przewagę. A drużynie Nike, tak jak i w poprzedniej partii, zdarzyły się dwa przestoje: podczas zagrywki Moniki Gorzewskiej i Leny Nowgorodczenko. Wisła ostatecznie wygrała 25:15 i w całym meczu 3:0.

Najwięcej punktów dla Wisły, 12, zdobyła Kinga Hatala. Jeden mniej miała po meczu na swoim koncie Karolina Ciaszkiewicz-Lach, która dodatkowo bardzo dobrze spisywała się w przyjęciu i ostatecznie została wybrana MVP tego spotkania. Wyśmienicie w obronie spisała się także Magdalena Saad, która miała 85% pozytywnego przyjęcia i 62% perfekcyjnego. W zespole z Węgrowa najwięcej punktów – 8, zdobyła Klaudia Świstek. Tego spotkania do udanych nie zaliczy na pewno najlepsza zawodniczka Nike w pierwszym meczu, Justyna Raczyńska. Przyjmująca Nike tydzień temu zdobyła 16 punktów, teraz tylko 2.

Wisła Warszawa – Nike Węgrów 3:0
(25:20, 25:15, 25:15)