Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wisła lepsza od SMS-u na inaugurację

I liga K: Wisła lepsza od SMS-u na inaugurację

Nieco ponad rok temu na inaugurację rozgrywek warszawianki na własnym parkiecie pokonały SMS PZPS Szczyrk 3:1. Teraz na rozpoczęcie sezonu 2017/2018 podopieczne Dominika Stanisławczyka wygrały z młodym zespołem z województwa śląskiego w takim samym stosunku. Wisła przegrała trzecią partię na przewagi, ale w pozostałych zwyciężała bardzo pewnie. Znakomitą zmianę zaprezentowała kapitan Karolina Ciaszkiewicz-Lach. Bardzo dobrze zagrała Joanna Sobczak, a najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Elena Nowgorodczenko.

W sobotę na własnym parkiecie warszawianki zmierzyły się z zespołem, który tylko teoretycznie był im dobrze znany. Miejscowe w ostatnich dwóch sezonach czterokrotnie grały z ekipą ze Szczyrku, ale przed rozpoczęciem obecnej kampanii z tej drużyny odeszło wiele siatkarek. Znakomita większość po prostu zakończyła edukację w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Największa gwiazda zespołu, a więc zaledwie 18-letnia Natalia Murek przeszła do Impelu Wrocław. Mimo praktycznie nowego składu trener Waldemar Kawka szybko stworzył zespół, którego gra mogła się podobać. Siatkarki ze Szczyrku rywalizowały bez najmniejszych kompleksów z bardziej doświadczonymi i utytułowanymi zawodniczkami Wisły. W najważniejszych momentach warszawskie siatkarki były jednak lepsze.

Po dość wyrównanym początku pierwszej partii Wisła podkręciła tempo i prowadziła już 18:13. To nieco rozproszyło miejscowe siatkarki, bo za chwilę po dobrej kiwce przyjmującej gości Weroniki Sobiczewskiej było tylko 20:18 dla warszawskiego zespołu. Dwa błędy siatkarek SMS-u, w tym kolejne dotknięcie siatki, zadecydowały o losie tej partii. Po dobrej zagrywce Eleny Nowgorodczenko warszawianki prowadziły 24:18, a drugą piłkę setową wykorzystała atakiem z środka Katarzyna Mróz.

Druga odsłona długo miała bardzo podobny przebieg jak poprzednia. Tutaj rywalki jednak nieco dłużej utrzymywały bliski dystans. Po błędzie Sobczak zrobiło się tylko 18:17 dla Wisły. Trener Dominik Stanisławczyk był zmuszony o poproszenie o przerwę na żądanie. Za chwilę zablokowana została Mirjana Djurić i był remis. W końcówce wszystko wróciło do normy. Świetną serię zaliczyła Katarzyna Połeć, która miała punktowe ataki i bloki. To właśnie ona wykorzystała pierwszą piłkę setową (25:19).

Trzecia część niespodziewanie nie okazała się ostatnią. Była zdecydowanie najlepszą w wykonaniu ekipy gości. Dobrze ze skrzydeł atakowały Oliwia Bałuk oraz Michalina Rola, a z środka Aleksandra Gryka. Później jeszcze raz włączyła się w zdobywanie punktów Mirjana Djurić, która świetnie zagrywała od początku starcia. Warszawska nowa siatkarka zdobyła w tym spotkaniu kilkanaście punktów. Po wyrównanym okresie zablokowane zostały Połeć oraz Djurić i robiło się ciekawie (13:15). Na parkiecie pojawiły się rozgrywające Katarzyna Nadziałek oraz atakująca Monika Kutyła. Wisła się zbliżyła, ale za chwilę po zagraniu Rozalii Hnatyszyn przyjezdne znów wygrywały dwoma punktami (19:17). Po ataku Bałuk oraz bloku na Djurić SMS miał już naprawdę spory zapas (21:18). Jeszcze raz skuteczna była Bałuk (23:20). Miejscowa drużyna obroniła trzy piłki setowe, a po ataku Mróz sama miała pierwszą, a następnie drugą szansę na wygranie spotkania (25:24, 26:25). Ambitnie grające nastolatki ze Szczyrku potrafiły jednak wygrać tę odsłonę 28:26.

W czwartej partii trener Stanisławczyk zdecydował się na ustawienie, które przyniosło świetny efekt w Świdnicy. W ataku zaczęła grać Sobczak, a do przyjęcia dołączyła kapitan Karolina Ciaszkiewicz-Lach. To był strzał w dziesiątkę. Obie od razu zdobyły po kilka punktów. Wisła miała świetny fragment od mniej więcej połowy seta. Od wyniku 9:9 miejscowe zawodniczki osiągnęły dużą przewagę 17:10. Po serwisach kapitan i ataku Mróz było 20:10. Ostatecznie ten set zakończył się wynikiem 25:14.

Wisła Warszawa – SMS PZPS Szczyrk 3:1
(25:19, 25:19, 26:28, 25:14)