Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Uczennice ze Szczyrku bez wygranego seta w Tarnowie

I liga K: Uczennice ze Szczyrku bez wygranego seta w Tarnowie

Nie udała się młodzieży z SMS-u Szczyrk wyprawa do Tarnowa. Podopieczne Waldemara Kawki nie były w stanie wygrać nawet seta z nieco wyżej notowanymi rywalkami. W dwóch pierwszych setach siatkarki SMS-u walczyły dzielnie, a najwięcej emocji było w drugim, granym na przewagi secie.  Po jego przegraniu uczennice nie były w stanie już się podnieść.

Najbliżej tego, aby zmienić niekorzystny przebieg wydarzeń, po wygranej przez Grupę Azoty PWSZ partii premierowej drużyna gości była w drugim secie. Przegrywając 17:21, przyjezdne zanotowały dobry okres gry, wyrównując wynik na 24:24. Jednak w decydujących akcjach siatkarki z Tarnowa nie dały się zaskoczyć. Set przegrany w takich okolicznościach miał wpływ na to, że zmęczony również meczem wczorajszym zespół SMS-u PZPS nie podjął walki w następnej, jednostronnej odsłonie.

Czynnikiem najbardziej świadczącym o przewadze przeciwniczek był blok. Punktów w tym elemencie gospodynie zdobyły 12, o połowę więcej aniżeli drużyna trenera Waldemara Kawki. W zespole SMS-u PZPS jedynie Zuzanna Górecka i Oliwia Bałuk zdobywając po 11 „oczek” zasłużyły na wyróżnienie.

PWSZ Tarnów – SMS PZPS Szczyrk 3:0
(25:22, 26:24, 25:17)

SMS PZPS: Adrianna Rybak, Aleksandra Gryka, Zuzanna Górecka, Weronika Centka, Rozalia Hnatyszyn, Weronika Sobiczewska, Paulina Damaske oraz Michalina Rola, Gabriela Makarowska, Oliwia Bałuk, Klaudia Laskowska, Karolina Garstka, Paulina Zaborowska i Weronika Szlagowska

Trenerzy: Waldemar Kawka, Ireneusz Waleczek