Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Uczennice SMS-u otrzymały lekcję w Krośnie

I liga K: Uczennice SMS-u otrzymały lekcję w Krośnie

SMS PZPS Szczyrk jechał do Krosna z nadzieją na punkty, ale został szybko sprowadzony na ziemię. Karpaty rozkręcały się z seta na set, coraz bardziej dominując na parkiecie. Znakomita postawa w trzeciej odsłonie przypieczętowała sukces i trzy zdobyte punkty.

Tym razem Iwona Krochmal otrzymała mocne wsparcie od Darii Szczyrby i Karpaty stały się groźną i skuteczną drużyną. – Daria nieźle prezentowała się już w Kaliszu, ale tym razem w pełni zaprezentowała swoje umiejętności i od razu znalazło to odzwierciedlenie na parkiecie. Wcześniej nasi rywale łatwo nas rozszyfrowywali, bo ciężar gry brała na siebie jedna zawodniczka, teraz stało się inaczej i trudniej nas było rozczytać. Mogliśmy dzięki temu rozrzucać ataki, pewniej kończyć akcje tym elementem – powiedział Tomasz Płaski, trener Karpat.

Mecz ze Szkołą w Szczyrku był dla gospodyń z gatunku za 6 punktów, tym większa zatem presja spoczywała na krośniankach. – Warto zdobywać punkty z SMS-em, ponieważ wielokrotnie tamtejsze siatkarki dowiodły, że są naprawdę groźne na wyjazdach. Dlatego tym bardziej cenne są punkty z sąsiadem w tabeli – dodał Tomasz Płaski. Karpaty rozkręcały się z seta na set, prezentując się coraz pewniej, osiągając coraz większą przewagę. – Obawialiśmy się przyjęcia, ale wyszło całkiem nieźle. Gdyby tak funkcjonowało we wcześniejszych meczach, na przykład z Radomką czy Opolem, przegranych po 2:3, to pewnie nie stracilibyśmy w tych potyczkach punktów, a wręcz przeciwnie, wzbogacilibyśmy dorobek – stwierdził coach Karpat.

Gra Karpat ewoluuje, z meczu na mecz krośnianki stawiają coraz większy opór przeciwniczkom. – Najważniejsze przed nami. Jeszcze w tym roku zagramy przeciwko Uni Opole i PWSZ Tranów, co w znacznym stopniu wpłynie na naszą sytuację w tabeli. Wygrane wywindują na w górę, a przez porażki utkniemy w strefie spadkowej – podsumował Tomasz Płaski, trener Karpat.

Krosno Glass AZS PWSZ Karpaty – SMS PZPS Szczyrk 3:0
(25:23, 25:22, 25:16)

Karpaty: Szczyrba, Szcześnik, Urbanowicz, Krochmal, Mikołajewska, Stronias, Bartyzel (libero) oraz Brzezińska i Wojnarowska
SMS: Gryka, Hnatyszyn, Damaske, Rola, Laskowska, Zaborowska, Mazur (libero) oraz Garstka (libero), Rybak, Centka, Sobiczewska, Makarowska, Bałuk i Szlagowska