Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Triumf krakowianek w pierwszym meczu z Jokerem

I liga K: Triumf krakowianek w pierwszym meczu z Jokerem

W pierwszym meczu półfinałowym w I lidze kobiet ekipa Proximy Kraków pokonała w spotkaniu wyjazdowym Joker Świecie i zrobiła duży krok do awansu fazy finałowej. Dwa pierwsze sety toczyły się pod wyraźne dyktando krakowianek, dopiero w trzecim siatkarki ze Świecie wygrały, ale nie wystarczyło to na dobrze dysponowany zespół gości.

Aby awansować do finału fazy play-off, trzeba wygrać dwa mecze półfinałowe. Drużynie ze Świecia nie udało się zrobić pierwszego kroku do upragnionego awansu. Nie przesądza to oczywiście o losach rywalizacji ponieważ, już za tydzień Jokerki wyjeżdżają do Krakowa, aby zagrać mecz rewanżowy. Jeśli uda im się wygrać, to w niedzielę zostanie rozegrany trzeci decydujący mecz. Pierwszy set od samego początku przebiegał pod dyktando przyjezdnych, które wypracowały sobie bezpieczną przewagę i zdołały ją utrzymać do samego końca. Na nic się zdały zmiany dokonywane w zespole gospodyń. Jokerki przegrały tego seta w stosunku 18:25.

Drugiego seta również krakowianki rozpoczęły od prowadzenia. Przy wyniku 6:9 trener Andrzej Nadolny dokonał zmiany na pozycji środkowej bloku, zdejmując z boiska Sonię Kubacką, a w jej miejsce wstawiając Klaudię Gajewską. Silna zagrywka Gabrieli Borawskiej oraz skuteczne ataki Sandry Szczygioł sprawiły, że prowadzenie objął zespół ze Świecia (14:13). Niestety to był ostatni moment w tym secie, gdzie świecianki odrobiły kilka punktów pod rząd, ponieważ końcówka seta należała do gości. Joker ponownie okazał się być gorszy i przegrał tę partię 19:25.

Pierwsza połowa trzeciego seta zwiastowała szybkie zakończenie spotkania, ponieważ świecianki przegrywały już 9:15. Na szczęście dla miejscowej drużyny sprawy w swoje ręce wzięły Paulina Majkowska oraz Agata Trybuła, która weszła na boisko przy wyniku 3:4. Ta pierwsza popisała się kilkoma skutecznymi zagrywkami, natomiast Trybuła skończyła dwa ataki oraz postawiła pojedynczy blok, co doprowadziło do remisu 16:16. Później set toczył się już punkt za punkt. Przy wyniku 19:21 dla Proximy trener Andrzej Nadolny poprosił o czas, co przyniosło pozytywny rezultat. Joker wygrał tego seta 25:23 i przedłużył nadzieję na zwycięstwo w tym spotkaniu. Czwarty set to bardzo dobra gra z obydwu stron. Przy wyniku 8:10 w miejsce Sandry Szczygioł na boisku pojawiła się Gabriela Borawska, która skończył wszystkie ataki. Przy stanie 19:19 o o przerwę na żądanie poprosił trener gości i był to dobry ruch szkoleniowca. Walka toczyła się do samego końca, a końcowe zwycięstwo odniosły siatkarki ze stolicy Małopolski.

MVP meczu: Paula Słonecka

Joker Mekro Energoremont Świecie – Proxima Kraków 1:3
(18:25, 19:25, 25:23, 22:25)