Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Radomka wygrała rywalizację z akademiczkami

I liga K: Radomka wygrała rywalizację z akademiczkami

W trzecim spotkaniu Radomka Radom okazała się lepsza od AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Tym razem podopieczne Jacka Skroka we własnej hali rozprawiły się z rywalkami 3:0, a wyrównana walka toczyła się tylko krótkimi fragmentami. Dzięki tej wygranej radomianki zagrają o piąte miejsce.

Trzecie spotkanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, które po punktowych zagrywkach Pauliny Brzoski objęły dwupunktowe prowadzenie, ale nie cieszyły się z niego zbyt długo, bowiem dzięki blokowi gospodynie szybko wróciły do gry, a po asach serwisowych Soni Kubackiej zaczęły przejmować inicjatywę nad boiskowymi wydarzeniami. To jednak nie był koniec emocji, bowiem w kolejnych minutach oba zespoły grały zrywami. Dobre zbicia Barbary Sokolińskiej i Adrianny Kukulskiej pozwoliły gliwiczankom wrócić do gry. Dopiero w środkowej fazie premierowej odsłony akademiczki zaczęły popełniać błędy w przyjęciu, a po asie serwisowym Majki Szczepańskiej podopieczne Jacka Skroka wypracowały sobie trzypunktowe prowadzenie. Przyjezdne stać było jeszcze na jeden zryw, w trakcie którego dzięki blokowi odrobiły straty, ale w końcówce na boisku dzieliły i rządziły gospodynie. W ich szeregach skutecznie prezentowały się Gabriela Borawska i Gabriela Ponikowska, a Radomka pewnie kroczyła do sukcesu. Ostatecznie triumfowała 25:19, a kropkę nad i postawiło zbicie Szczepańskiej.

Tylko przez moment drugiej odsłony oba zespoły szły łeb w łeb. Szybko ponownie zaczęła uwidaczniać się przewaga gospodyń, które po zbiciu Borawskiej odskoczyły od rywalek na dwa oczka. W kolejnych minutach gliwiczanki jednak wróciły do gry, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. W pewnym momencie po zbiciu Sokolińskiej przyjezdne wyszły nawet na minimalne prowadzenie, ale radomski blok w połączeniu ze skuteczną zagrywką Szczepańskiej spowodowały, że gospodynie zaczęły odskakiwać od rywalek. Po kolejnym udanym bloku dystans dzielący oba zespoły wynosił już cztery oczka. Do walki gliwiczanki próbowała poderwać Karolina Szczygieł, ale stać było je jedynie na zbliżenie się do przeciwniczek na jedno oczko. Na więcej jednak nie było ich stać. W końcówce zupełnie się pogubiły. Za to w szeregach Radomki dobrze w ataku spisywała się Szczepańska, a punktowe zagrywki Julity Molendy przypieczętowały sukces gospodyń w tej części spotkania (25:19).

W trzecim secie walka cios za cios trwała tylko do stanu 2:2, bowiem później inicjatywę na boisku zaczęły przejmować podopieczne Jacka Skroka. Duża w tym zasługa skuteczności w ataku Borawskiej oraz trudnych zagrywek Kubackiej, dzięki czemu Radomka szybko zyskała trzypunktowe prowadzenie. W kolejnych minutach akademiczki miały coraz większe problemy w przyjęciu, a po zbiciu ze środka Ponikowskiej dystans dzielący oba zespoły zwiększył się do pięciu punktów. Pojedyncze udane zagrania Dominiki Kęsik nie były w stanie poderwać gliwiczanek do walki, nie zrobiły również tego zmiany dokonywane przez Wojciecha Czaplę, bowiem na boisku dzieliły i rządziły gospodynie. W ich szeregach punktowały Szczepańska i Molenda, a ciągle zwiększała się strata gości. W kolejnych minutach akademiczki myliły się w ataku, nadziewały się też na blok rywalek, przez co Radomianka wygrywała już dziesięcioma oczkami. W końcówce asa serwisowego dołożyła jeszcze Szczepańska, a gospodynie pewnie zmierzały do sukcesu i wygrania rywalizacji z akademiczkami. Ostatecznie triumfowały 25:13, a kropkę nad i postawił szczelny blok radomianek.

Radomka Radom – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0
(25:19, 25:19, 25:13)

stan rywalizacji play-off – 2:1 dla Radomki