Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Radomka ponownie lepsza od Jokera

I liga K: Radomka ponownie lepsza od Jokera

W 1. kolejce I ligi kobiet Radomka wygrała w Świeciu z Jokerem 3:2. W rewanżu we własnej hali w sobotę ponownie okazała się lepsza. Podopieczne trenera Jacka Skroka pokonały rywala 3:1 i wciąż zajmują 4. miejsce w tabeli, mając jednak teraz aż cztery punkty przewagi nad kolejnym Energetykiem Poznań.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla przyjezdnych, które po skutecznym bloku prowadziły już 2:0. Gdy Karolina Bednarek zablokowała atakującą z drugiej linii Renatę Białą, było 7:5 dla Jokera, jednak przypomniała o sobie Gabriela Borawska. Radomianki przebudziły się i to one wyszły na prowadzenie i po skutecznym bloku na Dagmarze Dąbrowskiej prowadziły już 12:9. Trener Piotr Sobolewski przerwał grę na 30 sekund. Gospodynie utrzymywały bezpieczną przewagę, po asie serwisowym Borawskiej prowadziły 18:15, ale przyjezdne były w stanie zniwelować tę przewagę i tym razem to one wyszły na prowadzenie 20:19. Przy stanie 23:23 skutecznie zaatakowała Oriana Miechowicz, ale trener Jokera jeszcze poprosił o przerwę. Po chwili piłkę znajdującą się nad siatką zgasiła Maja Pelczarska i radomianki prowadziły 1:0.

W drugiej partii Joker znów prowadził 2:0 i znów gospodynie szybko wróciły do gry, wychodząc na prowadzenie 8:6. Trwała wyrównana walka, po sprytnej kiwce Karoliny Florczak to Joker prowadził 11:10 i o przerwę poprosił trener Jacek Skrok. W końcówce radomianki wypracowały sobie trzy punkty przewagi po ataku Oriany Miechowicz (20:17). O przerwę poprosił jeszcze trener Piotr Sobolewski, ale jego podopieczne nie były w stanie już odwrócić losów tej partii. Świecianki miały spore problemy z przyjęciem zagrywki Soni Kubackiej, a seta zakończyła Miechowicz, obijając blok rywalek. Radomka prowadziła już w tym spotkaniu 2:0.

Spokojne prowadzenie uśpiło zespół gospodyń, co wykorzystały rywalki na początku trzeciego seta. Po zablokowaniu Gabrieli Borawskiej Joker prowadził już 9:3. Przyjezdne zdobywały punkty seriami, bo błędzie na siatce Soni Kubackiej przyjezdne miały 10 punktów przewagi (15:5) i pewnie zmierzały do wygranej. Świecianki bardzo dobrze grały blokiem, a ich ataki kończyły Karolina Florczak i Dagmara Dąbrowska. Pierwszą piłkę setową Joker miał przy stanie 24:11, ale gospodynie jeszcze zdobyły trzy punkty. Ostatecznie atak Patrycji Wyrwy zakończył tę partię wysoką wygraną drużyny ze Świecia.

Na początku czwartej partii skutecznie raz za razem atakowała Karolina Florczak i Joker prowadził 6:.4. Radomianki cały czas goniły wynik i nie pozwoliły rywalkom tak jak w trzecim secie uciec na więcej niż dwa-trzy punkty. Przyjezdne coraz częściej myliły się w ataku i to Radomka wyszła na prowadzenie 13:12. Walka punkt za punkt trwała do stanu 16:15 dla gospodyń, potem radomianki wypracowały sobie trzypunktową przewagę (19:16) i już nie wypuściły swojej szansy z rąk. W końcówce myliły się w ataku Florczak i Patrycja Wyrwa, a ostatnią akcję pojedynczym blokiem zakończyła Sonia Kubacka. Radomka wygrała 25:21 i całe spotkanie 3:1, zgarniając trzy punkty.

E.Leclerc Radomka Radom – Joker Mekro Energoremont Świecie 3:1
(25:23, 25:19, 14:25, 25:20)

Radomka: Pelczarska, Szczepańska, Kubacka, Gądek, Molenda, Ponikowska, Samul (libero) oraz Przepiórka, Biała, Borawska, Miechowicz, Czajka i Śmieszek
Joker: Sobolewska, Dąbrowska, Wyrwa, Bednarek, Majkowska, Florczak, Żurawska (libero) oraz Grzelak, Krajewska, Trybuła i Sidor