Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: PWSZ Tarnów lepszy w pierwszym meczu o 5. miejsce

I liga K: PWSZ Tarnów lepszy w pierwszym meczu o 5. miejsce

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów pewnie w trzech setach pokonały na własnym terenie E.Leclerc Radomkę Radom w pierwszym meczu o 5. miejsce w I lidze kobiet. Rywalizacja trwa do momentu, aż któryś z zespołów wygra dwa spotkania. Teraz oba zespoły przeniosą się do Radomia, gdzie rozegrają drugi i ewentualnie trzeci mecz.

W Tarnowie zespół PWSZ podejmował Radomkę w pierwszym meczu o 5. miejsce w I lidze kobiet. Mecz rozpoczął się od prostych błędów gospodyń i prowadzenia radomianek 4:2. Podopieczne trenera Michała Betlei seryjnie psuły zagrywki, ale po błędach przyjezdnych i dwóch atakach Dominiki Minicz to one wyszły na prowadzenie 9:7. Wynik dość długo oscylował wokół remisu – po stronie gospodyń ciężar ataku wzięła na siebie Magdalena Szabó, odpowiadać próbowała jej Majka Szczepańska. Tarnowianki odskoczyły na trzy punkty (18:15), a w końcówce zdobyły bezpieczną przewagę (22:18), której nie oddały już do końca. Seta wynikiem 25:20 zakończył skuteczny atak Dominiki Minicz.

Na początku drugiego seta dużo było błędów po obu stronach siatki. Pierwsze otrząsnęły się podopieczne trenera Jacka Skroka, które po asie serwisowym Soni Kubackiej i skutecznym bloku Gabrieli Ponikowskiej prowadziły 10:7. W pewnym momencie przewaga przyjezdnych wynosiła już pięć punktów, ale ataki Pauliny Głaz i Magdaleny Szabó pozwoliły tarnowiankom na dogonienie rywalek (17:17). W końcówce Radomka prowadziła jeszcze 22:21, ale cztery kolejne punkty padły łupem gospodyń. Ostatnią akcję ponownie wykończyła Dominika Minicz i PWSZ wygrał tego seta 25:22.

Tarnowianki poszły za ciosem i trzecią partię rozpoczęły od prowadzenia 6:2. Przewaga gospodyń rosła bardzo szybko, radomianki popełniały sporo błędów w ataku. Po zbiciu Pauliny Głaz podopieczne trenera Michała Betlei prowadziły już 15:8. Sygnał do odrabiania strat dały w zespole Radomki Małgorzata Śmieszek i Majka Szczepańska. Od stanu 21:16 dla gospodyń przyjezdne zdobyły cztery punkty z rzędu, w tym trzy po atakach i bloku Szczepańskiej. Radomianki doprowadziły do końcówki na przewagi i gdy wydawało się już, że są w stanie przełamać zespół z Tarnowa i przedłużyć to spotkanie, gospodynie w ostatnich piłkach okazały się minimalnie lepsze. PWSZ wygrał tego seta 27:25 po atakach Pauliny Głaz i Magdaleny Szabó i całe spotkanie padło łupem gospodyń 3:0.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – E.Leclerc Radomka Radom 3:0
(25:20, 25:22, 27:25)

stan rywalizacja play-off: 1:0 dla PWSZ