Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Trzy punkty Energetyka w meczu z SMS-em Szczyrk

I liga K: Trzy punkty Energetyka w meczu z SMS-em Szczyrk

Siatkarki Enea Energetyk Poznań pokonały młody zespół SMS PZPS Szczyrk 3:1. Po pierwszym przespanym secie podopieczne trenera Marcina Patyka wyraźnie się przebudziły i kontrolowały spotkanie do samego końca.

Młode i ambitne siatkarki Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku tylko w pierwszym secie potrafiły nawiązać walkę z doświadczonymi poznaniankami. Siatkarki SMS-u zagrały rewelacyjnie w każdym elemencie i nie dały rozwinąć skrzydeł rywalkom. Błyskawicznie podopieczne trenera Waldemara Kawki odskoczyły rywalkom na 8:1 i ani na moment nie zwolniły tempa. Prócz wyraźnej przewagi w ataku zaliczyły także aż 4 skuteczne „czapy”. Bliźniaczo, choć na rzecz poznanianek, toczyła się kolejna partia. „Na siatce” przewaga ekipy Enei Energetyka była równie duża, jak wcześniej przyjezdnych. Podopieczne Marcina Patyka już w końcówce pierwszej partii odzyskały spokój i pomimo porażki odbudowały swoje szyki i już od drugiego seta to one dyktowały warunki gry.

Więcej emocji i walki przysporzyły kolejne sety. W trzecim gra była najbardziej wyrównana, a SMS prowadził w nim jeszcze 16:15. Finisz należał do poznanianek, które przede wszystkim popełniały mniej błędów. Wynik 25:21 powtórzył się w odsłonie numer 4, ale tym razem gospodynie przewagę znaczną szybko sobie wypracowały, a pościg uczennic nie mógł być już skuteczny.

Bardzo dobre spotkanie rozegrała Beata Pawlicka, która została wybrana MVP spotkania. Dla zespołu SMS-u PZPS aż 25 punktów zdobyła w niedzielę Oliwia Bałuk. Z dorobkiem 11 „oczek” mecz zakończyły Klaudia Laskowska i Weronika Sobiczewska.

Enea Energetyk Poznań – SMS PZPS Szczyrk 3:1
(12:25, 25:13, 25:21, 25:21)