Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Prowadząca dwójka ucieka rywalom

I liga K: Prowadząca dwójka ucieka rywalom

Dwa zespoły, będące na czele tabeli I ligi kobiet, nie zwalniają tempa i powiększają przewagę nad rywalami. Niepokonany lider, MKS Kalisz, wygrał z trzecią w tabeli Radomką Radom, z kolei warszawska Wisła pokonała AZS Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Co ciekawe Wisła zagra z MKS-em w najbliższej kolejce. Skomplikowała się sytuacja w tabeli Jokera Świecie po ostatnich porażkach.

Najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem 15. kolejki I ligi kobiet był mecz MKS-u Kalisz z Radomką Radom. Niespodzianki nie było, MKS wygrał 3:0 i zachował miano niepokonanej drużyny, która śrubuje rekord wygranych. Zwycięstwo nie przyszło jednak kaliszankom łatwo, dwa z trzech setów kończyły się zaciętą walką na przewagi. – Wiedzieliśmy, że to będzie bardzo trudny mecz – nie ukrywa trener Mariusz Wiktorowicz.Zespół z Radomia zajmuje trzecie miejsce, a ponadto pamiętamy spotkanie z pierwszej rundy, gdzie wygraliśmy 3:2, przegrywając wcześniej 1:2. Trzeba zatem było solidnie się napracować, żeby wygrać, bo rywalki przyjechały tutaj walczyć o punkty. Kadra Radomki jest szeroka, więc wachlarz możliwości trener Skrok miał spory i rzeczywiście często rotował składem. Tak na dobrą sprawę w każdym secie goniliśmy wynik i to, że wygraliśmy w trzech partiach, nie świadczy, że to był gładki mecz – dodaje.Swoje spotkanie wygrała również warszawska Wisła, która w trzech setach rozprawiła się w Gliwicach z AZS-em Politechniki Śląskiej. Te dwa wyniki sprawiły, że zarówno MKS, jak i mająca do niego dwa punkty straty Wisła odskoczyły jeszcze rywalom. W tej chwili trzecia w tabeli Radomka ma już 11 punktów straty do stołecznego zespołu. – To spotkanie bez wątpienia nie było łatwe. Granie przeciwko takiemu zespołowi zawsze stwarza trochę trudności. Jestem bardzo dumna z tego, w jakim stylu przystąpiłyśmy do tego meczu i z tego, jak niesamowity poziom gry byłyśmy w stanie utrzymać. Dzięki temu zwyciężyłyśmy 3:0 – mówiła po meczu Mirjana Djurić. Szlagierowo zapowiada się mecz Wisły z MKS-em Kalisz w najbliższy weekend…

Nie był to najlepszy weekend dla siatkarek Jokera Świecie. W piątek podopieczne trenera Piotra Sobolewskiego przegrały 1:3 w Szczyrku w zaległym meczu 14. kolejki, a w niedzielę w takim samym stosunku poległy w Wieliczce. Joker z 18 punktami na koncie jest na 10., zagrożonym koniecznością walki o utrzymanie miejscu w tabeli. Dodatkowo w meczu z Solną urazu doznała środkowa Karolina Bednarek, która jednak dokończyła spotkanie z uwagi na fakt, że nie miał kto jej zastąpić na tej pozycji na boisku. SMS PZPS po wygranej z Jokerem następnego dnia wybrał się do Tarnowa, tam jednak musiał uznać wyższość podopiecznych trenera Michała Betlei. PWSZ wygrał 3:0 i awansował na 6. miejsce w tabeli.

Punkt więcej od Jokera mają Karpaty Krosno, które w piątek uległy 0:3 we własnej hali siatkarkom Energetyka Poznań. Dla podopiecznych trenera Marcina Patyka te cenne trzy punkty pozwolą na złapanie oddechu i oddalenie się od niebezpiecznych rejonów tabeli. Karpaty wciąż muszą się oglądać na siebie i wszystko wskazuje na to, że walka o miejsce w play-off może trwać do ostatniej kolejki. W meczu dwóch ostatnich zespół z tabeli Uni Opole pokonało AZS AWF Warszawa 3:1. Warszawianki nie mają już żadnych szans na awans do play-off, podopieczne trenera Patryka Fogla szanse teoretyczne jeszcze mają, ale będzie im o to bardzo trudno, bowiem mają stratę ośmiu punktów do Jokera i dziewięciu do zespołu z Krosna. – Na pewno taka wygrana da nam motywację do jeszcze bardziej wytężonych treningów, bo przecież cały czas pracujemy nad tym, by tych zwycięstw było więcej, niż miałyśmy do tej pory – nie kryła radości po meczu Magdalena Wawrzyniak atakująca opolskiego zespołu, która była w tym meczu wyróżniającą się zawodniczką. Była to trzeci ligowa wygrana Uni Opole w tym sezonie. AZS AWF wciąż pozostaje jedyną drużyną bez wygranej.

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved