Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Potknięcie Energetyka, MKS Kalisz wciąż niepokonany

I liga K: Potknięcie Energetyka, MKS Kalisz wciąż niepokonany

W miniony weekend rozegrano pięć spotkań 6. kolejki I ligi kobiet. Nie do zatrzymania jest lider z Kalisza – MKS wygrał szóste spotkanie z rzędu i umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli. Zwraca uwagę niespodziewana porażka Energetyka Poznań z PWSZ Tarnów i brak tie-breaka w meczu Radomki.

Największą niespodzianką 6. kolejki rozgrywek I ligi kobiet była porażka Energetyka Poznań z PWSZ Tarnów. Po przegranym pierwszym secie podopieczne trenera Marcina Patyka wprawdzie wygrały zdecydowanie drugą partię, ale kolejne dwie przegrały na przewagi i beniaminek wywiózł z Poznania komplet punktów. – Liga jest bardzo wyrównana i nie było mowy o dopisaniu sobie punktów przed meczem. Przeciwniczki miałyśmy bardzo dobrze rozpracowane, ale wydaje mi się, że w końcówkach trzech partii zabrakło nam chłodnej głowy – mówiła środkowa poznańskiej drużyny, Aleksandra Gancarz, cytowana na łamach Głosu Wielkopolskiego. Wpadkę poznanianek wykorzystała Wisła Warszawa, która po zwycięstwie 3:0 z Karpatami Krosno awansowała na drugie miejsce w tabeli. Był to szczególny mecz dla trenera Dominika Stanisławczyka oraz wyróżniającej się na boisku Magdaleny Jurczyk – oboje w zeszłym sezonie pracowali w zespole z Krosna. Karpaty spadły na 8. miejsce w tabeli.

Wisła do lidera z Kalisza traci cztery punkty. Podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza nadal są w tym sezonie niepokonane. Tym razem kaliszanki wygrały w Świeciu z Jokerem 3:0, chociaż w trzecim secie niewiele brakowało gospodyniom do tego, żeby rozstrzygnąć tę partię na swoją korzyść i przedłużyć spotkanie. W zespole MKS-u zadebiutowała niedawno pozyskana zawodniczka, atakująca Anna Widera. Z trzysetowej wygranej swojego zespołu cieszyli się również kibice w Wieliczce. 7R Solna pewnie pokonała AZS Politechnikę Śląską Gliwice, dzięki czemu jest na 4. miejscu w tabeli i zrównała się punktami z Energetykiem Poznań. Również w zespole z Wieliczki zadebiutowała nowa siatkarka, estońska rozgrywająca Julija Monnakmae. Dla zespołu z Gliwic była to już trzecia porażka w tym sezonie – podopieczne trenera Wojciecha Czapli z 7 punktami na koncie zajmują 10. pozycję w tabeli.

Wreszcie po pięciu rozegranych tie-breakach za trzy punkty wygrał zespół Radomki Radom. Podopieczne trenera Jacka Skroka pokonały 3:1 Uni Opole, chociaż początek należał do gości. Opolanki wygrały pierwszego seta wysoko, do 14, ale to wszystko, na co stać je było w tym spotkaniu. – Ten pierwszy set był nam chyba potrzebny na rozgrzewkę. Wyszliśmy na to spotkanie jakby spięci, wystraszeni, bez zagrywek po naszej stronie. Potem kontrolowaliśmy mecz, opanowaliśmy przede wszystkim nerwy – mówił po meczu trener Skrok. Spotkanie SMS-u PZPS Szczyrk z AZS-em AWF-em Warszawa rozegrane zostało awansem już tydzień temu. Triumfowały wówczas młode siatkarki ze Szczyrku, wygrywając 3:0.