Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pięciosetowy bój w Warszawie dla Karpat Krosno

I liga K: Pięciosetowy bój w Warszawie dla Karpat Krosno

Ważne zwycięstwo z Warszawy przywiozły siatkarki Karpat Krosno, które tym samym podtrzymały serię wygranych spotkań ligowych z końcówki ubiegłego roku. Mecz z drużyną AZS-u AWF Warszawa był dla gości z gatunku tych, które należało koniecznie wygrać. I tak się też stało, choć zwycięstwo nie przyszło ekipie z Podkarpacia łatwo. Zawodniczki Karpat ze zwycięstwa nad ostatnimi w tabeli warszawiankami mogły cieszyć się dopiero w tie-breaku.

Premierową odsłonę siatkarki z Krosna rozpoczęły bardzo źle, przegrywały już 1:9, ale szybko się zmobilizowały i zaczęły odrabiać swoje straty. Dogoniły one siatkarki ze stolicy przy stanie 21:21, a następnie rozstrzygnęły na swoją korzyść wyrównaną końcówkę 25:23. W drugim secie emocji również nie brakowało i długo trwała wyrównana walka. W niej ponownie lepsze okazały się przyjezdne (25:22).

W trzecim secie Karpaty Krosno prowadziły już nawet trzema punktami, jednak AZS AWF Warszawa nie zamierzał tanio sprzedać skóry. Siatkarki ze stolicy pewnie zapisały na swoim koncie tę odsłonę wynikiem 25:16 i przedłużyły losy całego spotkania. Prawdziwą wyrównaną walkę kibice mogli oglądać w czwartej części meczu. W niej ponownie lepsze okazały się gospodynie spotkania, które rozstrzygnęły ją na swoją korzyść dopiero po długiej grze na przewagi 30:28. O wyniku spotkania decydował więc tie-break, w którym to przyjezdne prowadziły 9:6, a następnie 11:7. Warszawiankom udało się nawiązać kontakt punktowy (10:11), ale końcówka należała już do Karpat Krosno, które tym samym zapisały na swoim koncie dwa oczka.

AZS AWF Warszawa – Karpaty Krosno 2:3
(23:25, 22:25, 25:16, 30:28, 11:15)