Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Piąty mecz i półfinał dla wieliczanek

I liga K: Piąty mecz i półfinał dla wieliczanek

W środę w Solnym Mieście rozegrany został piąty mecz ćwierćfinałowej rywalizacji pomiędzy Solną Wieliczka i Jokerem Świecie. Decydujące o awansie do półfinału I ligi kobiet spotkanie 3:0 wygrały wieliczanki i to one już w sobotę podejmować będą MKS Kalisz. Joker zagra o miejsca 5-8 w sezonie 2017/2018.

Początek meczu w wykonaniu gospodyń był nieco nerwowy, po autowym ataku Agaty Skiby to Joker prowadził 6:3, ale po chwili wieliczanki dzięki skutecznej akcji w bloku Sylwii Pelc doprowadziły do wyrównania. Świecianki jednak nie rezygnowały, świetnie w ataku spisywała się Klaudia Grzelak i przyjezdne znów miały cztery punkty przewagi. Solna znów musiała odrabiać straty i znów udało się to szybko – autowy atak Dagmary Dąbrowskiej sprawił, że na tablicy wyników był remis 11:11. Wieliczanki dobrze zagrywały, co też ułatwiało im grę w bloku i dzięki temu uciekły rywalkom na bezpieczną odległość (18:13), a seria błędów w zespole gości sprawiła, że Solna w końcówce prowadziła już 23:16. Seta wynikiem 25:20 dla gospodyń zakończył zepsuty serwis Pauliny Majkowskiej.

Na początku drugiego seta rywalkom dała się we znaki Judyta Gawlak, po jej dwóch asach serwisowych wieliczanki prowadziły 5:2, świecianki szybko jednak zabrały się do odrabiania strat. Dobrze na siatce spisywała się Karolina Bednarek i po chwili był już remis 7:7. Podopieczne trenera Ryszarda Litwina znów jednak odskoczyły, po skutecznym bloku Gawlak wyszły na czteropunktowe prowadzenie, które dość długo się utrzymywały. Gospodynie zaczęły jednak popełniać błędy i Joker szybko odrobił straty, doprowadzając po ataku Bednarek do remisu 18:18, po czym… to one zupełnie stanęły. Wieliczanki piłkę setową miały już przy bezpiecznym jak się wydawało wyniku 24:19 i wówczas nastąpiła seria Jokera. Ataki Dagmary Dąbrowskiej i Klaudii Grzelak oraz świetne bloki Pauliny Majkowskiej sprawiły, ze Solna miała już tylko punkt przewagi, ale… świetną serię przyjezdnych zepsuła zła zagrywka Marty Krajewskiej i gospodynie odetchnęły z ulgą, prowadząc 2:0.

Po wyrównanym początku trzeciego seta pierwsze przewagę osiągnęły siatkarki Solnej, które po bloku Sylwii Pelc prowadziły 8:4. Przyjezdne wciąż miały problemy z zagrywkami gospodyń, punkt w tym elemencie zdobyła rozgrywająca Julia Monnekmae i wieliczanki prowadziły już 14:8. Po kolejnym asie serwisowym, tym razem w wykonaniu Patrycji Ząbek wynik brzmiał już 22:13 dla gospodyń i wydawało się, że pewnie zmierzają one do wygranej. W końcówce jeszcze próbowała szarpać w zespole gości Klaudia Grzelak, ale siatkarki Jokera nie były już w stanie odwrócić losów tego seta i całego meczu. Trzecią partię wynikiem 25:21 dla gospodyń zakończył atak Patrycji Ząbek i awans Solnej Wieliczka do półfinału stał się faktem.

7R Solna Wieliczka – Joker Mekro Energoremont Świecie 3:0
(25:20, 25:23, 25:21)

stan rywalizacji play-off: 3:2 dla Solnej
awans do półfinału: 7R Solna Wieliczka