Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewne zwycięstwo Solnej w Gliwicach

I liga K: Pewne zwycięstwo Solnej w Gliwicach

W jednej z najciekawiej zapowiadających się par fazy play-off I ligi kobiet siatkarki Solnej Wieliczka dość pewnie pokonały na wyjeździe zespół AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0 i przed rewanżem na własnym terenie są już bardzo blisko awansu do kolejnej rundy rozgrywek.

Siatkarki z Wieliczki do Gliwic jechały bez kontuzjowanej środkowej, Judyty Gawlak. Pierwsza partia spotkania rozpoczęła się dla przyjezdnych bardzo dobrze. Solna prowadziła 4:1, jednak błyskawicznie utraciła swoją przewagę, a do głosu doszły gliwiczanki (5:4). To gospodynie wypracowały sobie czteropunktową zaliczkę w połowie seta (16:12), ale ekipa prowadzona przez Katarzynę Wąsowską się nie poddała. Wieliczanki odrobiły swoje starty i w kluczowym momencie premierowej odsłony miały oczko więcej od rywalek (23:22). Miejscowy team nie najlepiej rozegrał swoją ostatnią akcję, dając tym samym zwycięstwo Solnej (25:23).

W pierwszych momentach kolejnej odsłony lepiej radziły sobie zawodniczki AZS-u, które objęły dwupunktowe prowadzenie (6:4). Szybko jednak do swojej gry powróciły przyjezdne i jeszcze szybciej zapewniły sobie wysoką zaliczkę w postaci 7 punktów (14:7). Siatkarki z Wieliczki kontrolowały przebieg tej odsłony już do końca. Grą swoich koleżanek dobrze dyrygowała Iwona Urbanik, a Patrycja Ząbek oraz Angelika Szostok swoją pewną grą w ofensywie zapewniły drużynie wygraną 25:16.

Trzeci set ponownie rozpoczął się od mocnego akcentu w wykonaniu gości (5:1), a ekipa Katarzyny Wąsowskiej pewnie powiększyła swoje prowadzenie (12:6). Waleczne gliwiczanki nie zamierzały jednak składać broni i zniwelowały spory dystans, zmniejszając przewagę rywalek do zaledwie dwóch oczek (15:17). Szkoleniowiec Solnej szybko zareagowała na sytuację na boisku, prosząc o przerwę. Po powrocie na boisko jej podopieczne zapisały na swoim koncie cztery kolejne akcje i swojej inicjatywy nie oddały już do końca, pewnie wygrywając trzecią partię 25:19 i całe spotkanie 3:0.

AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – WTS Solna Wieliczka 0:3
(23:25, 16:25, 19:25)