Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewna wygrana wieliczanek

I liga K: Pewna wygrana wieliczanek

7R Solna Wieliczka w meczu 6. kolejki I ligi kobiet odniosła pewne zwycięstwo, pokonując 3:0 AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Emocje były tylko w pierwszym, wygranym przez gospodynie do 23 secie. W dwóch pozostałych przewaga wieliczanek nie podlegała już dyskusji, a najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Patrycję Ząbek.

Mimo niemrawego początku pierwszego seta siatkarki z Wieliczki dość szybko opanowały sytuację. Świetnie spisywały się Patrycja Ząbek i Magdalena Grabka, a zespół gospodyń wypracował sobie, jak się wydawało, dość bezpieczną, sześciopunktową przewagę. Okazało się jednak, że w żeńskiej siatkówce nie można mówić o bezpiecznej przewadze, bowiem gliwiczanki ostro wzięły się do odrabiania strat i kolejny fragment gry wygrały 6:1, doprowadzając do emocjonującej końcówki. Trener Ryszard Litwin przywołał więc swoje zawodniczki do ławki rezerwowych i odniosło to skutek. W końcówce gospodynie okazały się lepsze od zespołu z Gliwic i wygrały 25:23.

W drugiej partii wyrównana gra trwała do stanu 16:14 dla Solnej. Od tego momentu gospodynie punkty zdobywały seriami, pozwalając przyjezdnym na wygranie już tylko jednej wymiany w tym secie. Wieliczanki zwyciężyły wysoko do 15 i idąc za ciosem, kolejnego seta rozpoczęły od prowadzenia 5:0. Zespół z Gliwic nie był w stanie już odrobić tej straty i zagrozić gospodyniom. Solna spokojnie wygrała trzecią partię również do 15 i zgarnęła w tym spotkaniu komplet punktów. Tytuł MVP meczu przypadł Patrycji Ząbek, a w zespole z Wieliczki zadebiutowała estońska rozgrywająca Julija Monnakmae. Nowa zawodniczka zastąpiła w drużynie Iwonę Urbanik, która rozwiązała kontrakt za porozumieniem stron.

7R Solna Wieliczka – AZS Politechniki Śl. Gliwice 3:0
(25:23, 25:15, 25:15)