Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Nerwowa, ale zwycięska inauguracja MKS-u Kalisz

I liga K: Nerwowa, ale zwycięska inauguracja MKS-u Kalisz

Od zwycięstwa zmagania w sezonie 2017/2018 zaczęły siatkarki MKS-u Kalisz. Podopieczne Mariusza Wiktorowicza przed własną publicznością pokonały Grupę Azoty PWSZ Tarnów. Wprawdzie w ich poczynaniach było sporo nerwowości, ale udało im się podnieść z parkietu komplet punktów.

Trudną przeprawę na inaugurację zmagań w I lidze miały siatkarki MKS-u Kalisz, które podejmowały u siebie Grupę Azoty PWSZ Tarnów. Kilka dni wcześniej podopieczne Mariusza Wiktorowicza dość gładko uporały się z tymi samymi rywalkami w Pucharze Polski, ale w lidze beniaminek tanio skóry im nie sprzedał. – Spodziewaliśmy się tego, tym bardziej że zespół z Tarnowa przyjechał zmotywowany i zmobilizowany. Weszliśmy w ten mecz na dużych emocjach, tremie. Było to pierwsze ligowe spotkanie w tym sezonie, każda z dziewczyn chciała zaprezentować się jak najlepiej, do tego na trybunach było sporo znajomych, rodzin, stąd nie uniknęliśmy nerwowych ruchów – mówi trener Mariusz Wiktorowicz.

Gospodynie od pierwszych piłek meczu prezentowały się bardzo nerwowo. Przede wszystkim przez nieustabilizowane przyjęcie miały problemy z wyprowadzaniem skutecznych akcji, co od razu odbiło się na wyniku. Ton boiskowym wydarzeniom zaczęły nadawać przyjezdne, które w połowie premierowej partii miały już pięciopunktowe prowadzenie. Dzięki temu grało im się łatwiej, a kaliszanki nie znalazły już skutecznej recepty na odwrócenie losów tej części spotkania. Co więcej – tarnowianki w drugiej partii poszły za ciosem. Szybko odskoczyły od przeciwniczek na pięć oczek i zanosiło się na to, że dojdzie do powtórki z pierwszego seta. Tym razem jednak w porę przebudziły się siatkarki MKS-u, które do walki poderwała Ewelina Janicka. W pewnym momencie na świetlnej tablicy pojawił się remis, a w kolejnych minutach prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Przyjezdne miały możliwość wyjścia na prowadzenie 2:0, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowały gospodynie, które do sukcesu poprowadziła Natalia Sroka (25:22).

Dopiero wygrana w drugim secie wprowadziła więcej spokoju w poczynania drużyny znad Prosny. W trzeciej odsłonie od początku zaczęła ona dyktować warunki gry, z akcji na akcję uciekając przeciwniczkom. W tej fazie spotkania gra przyjezdnych zupełnie się posypała, co zaowocowało ich aż dziesięciopunktową stratą. I choć w końcówce starały się jeszcze zniwelować rozmiary porażki, to i tak ta część spotkania pewnie padła łupem podopiecznych trenera Wiktorowicza, a kropkę nad i postawiło skuteczne zbicie Justyny Raczyńskiej. To jednak nie był koniec emocji, bowiem ambitna postawa tarnowianek pozwoliła im nie tylko wrócić do gry, ale również wyjść na prowadzenie. W końcówce zanosiło się na tie-breaka, ponieważ Grupa Azoty PWSZ prowadziła 22:20, ale ostatnie słowo ponownie należało do kaliszanek. Losy tej części spotkania na zagrywce odwróciła Justyna Andrzejczak, a jej koleżanki dobrze spisały się na kontrze, dzięki czemu MKS sezon ligowy zaczął od podniesienia z parkietu kompletu punktów.

To był trudny mecz. Cieszymy się z trzech punktów, ale dalej mamy nad czym pracować. Ważne jednak, że zespół podołał w trudnych warunkach, pokazał charakter, nie pękł i wytrzymał ciężkie chwile. Założenie było takie, aby dać pograć wszystkim dziewczynom. Udało się to zrealizować. Każda zawodniczka jest ważna, każda dokłada cegiełkę do atmosfery i zwycięstwa – podsumował Mariusz Wiktorowicz.

MKS Kalisz – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:1
(16:25, 25:22, 25:18, 25:22)

MKS: Wawrzyniak, Dybek, Janicka, Łukasiewicz, Sroka, Isailović, Bulbak (libero) oraz Głowiak (libero), Andrzejczak, Raczyńska, Kucharska i Drewniak
PWSZ: Szabo, Lewandowska, Pytel, Głaz, Podlasek, Stachowicz, Kaczyńska (libero) oraz Pieczka i Bodzęta