Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: MKS i Wisła nie zwalniają, zacięta walka na dole tabeli

I liga K: MKS i Wisła nie zwalniają, zacięta walka na dole tabeli

Pewne trzysetowe zwycięstwa w 13. kolejce rozgrywek I ligi kobiet odniosły MKS Kalisz i Wisła Warszawa, które znajdują się na szczycie ligowej tabeli. W meczu dwóch kolejnych drużyn Radomka pokonała w Wieliczce Solną i odskoczyła rywalkom na trzy punkty. W zaciętym meczu pomiędzy zespołami walczącymi o play-off Karpaty pokonały 3:2 PWSZ Tarnów.

Lider tabeli, MKS Kalisz, nie miał żadnych problemów z pokonaniem czerwonej latarni I ligi kobiet. AZS AWF Warszawa poległ w Kaliszu w trzech szybkich setach i chociaż do końca rundy zasadniczej pozostało jeszcze dziewięć kolejek, już powoli może zacząć się przygotowywać do walki o utrzymanie. – To był mecz, w którym mogliśmy pograć całym składem. Te dziewczyny, które wcześniej mniej grały, dziś nieco dłużej były na boisku i pokazały się z dobrej strony, z czego jestem zadowolony. Stanowimy kolektyw i po raz kolejny to się potwierdziło – podsumował spotkanie trener Mariusz Wiktorowicz. Dla jego podopiecznych było to trzynaste ligowe zwycięstwo z rzędu. Dwa punkty mniej od MKS-u ma warszawska Wisła, która w Świeciu nie dała żadnych szans Jokerowi. Podopieczne trenera Dominika Stanisławczyka coraz pewniej czują się na parkiecie i od 28 października, kiedy to przegrały w Kaliszu, wygrały już ósmy mecz z rzędu. – Dziewczyny wykonały plan taktyczny na ten mecz i dzięki temu kontrolowaliśmy przebieg spotkania od początku do końca – przyznał po meczu drugi trener stołecznej drużyny, Jakub Krebok.

W meczu trzeciej z czwartą drużyną w tabeli górą były radomianki, które w Wieliczce pokonały zespół Solnej 3:1, rewanżując się tym samym rywalkom za porażkę z drugiej kolejki, kiedy to po tie-breaku lepsze okazały się podopieczne trenera Ryszarda Litwina. Tym razem Radomka na boisku rywala udowodniła swoją wyższość. Mecz dobrze rozpoczął się dla gospodyń, od wygranego seta, potem jednak inicjatywę przejęły przyjezdne i to one wygrały trzy kolejne partie. Radomianki odskoczyły rywalowi na trzy punkty, ale wciąż mają aż osiem punktów straty do Wisły i dziesięć do lidera. Z dołka nie mogą wyjść siatkarki Energetyka Poznań. Podopieczne trenera Marcina Patyka przegrały w Gliwicach z AZS-em Politechniki Śląskiej 1:3 i spadły już na 6. miejsce w tabeli. Z pięciu ostatnich spotkań poznanianki wygrały zaledwie jedno i przerwa świąteczno-noworoczna może im dobrze zrobić. W gazie są za to gliwiczanki, dla których była to już czwarta wygrana z rzędu. Podopieczne trenera Wojciecha Czapli wspięły się na 5. miejsce w tabeli i coraz śmielej spoglądają w górę.

Z punktu widzenia walki o miejsce w play-off niezwykle ważne było spotkanie w Krośnie, w którym Karpaty podejmowały PWSZ Tarnów. Dwa pierwsze sety padły łupem gospodyń, ale ambitny beniaminek z Tarnowa nie odpuszczał i doprowadził do remisu. W tie-breaku ponownie lepsze okazały się siatkarki trenera Tomasz Płaskiego i to one teraz zajmują miejsce gwarantujące grę w play-off, wyprzedzając swoje rywalki jednym punktem. – Podtrzymaliśmy nie tylko zwycięską passę, ale urealniliśmy w znacznym stopniu awans do ósemki na zakończenie sezonu zasadniczego – cieszył się po meczu szkoleniowiec Karpat. Niewiele zmieniło się w grze zespołu z Opola, mimo wzmocnienia Katarzyną Wawrzyniak, która jeszcze niedawno była zawodniczką Impelu Wrocław. Uni Opole przegrał we własnej hali 0:3 z uczennicami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku i jego sytuacja jest nie do pozazdroszczenia. Opolanki mają już dziesięć punktów straty do miejsca gwarantującego grę w play-off i coraz mniej czasu na odrobienie tej straty. Mimo zmian kadrowych też już chyba muszą myśleć o walce o utrzymanie. SMS wygrał swój piąty mecz w tym sezonie. Podopieczne trenera Waldemara Kawki plasują się na 9. miejscu w tabeli, z 16 punktami na koncie.