Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Karpaty Krosno z utrzymaniem, Uni Opole spada z ligi

I liga K: Karpaty Krosno z utrzymaniem, Uni Opole spada z ligi

W turnieju o utrzymanie w rozgrywkach I ligi siatkarek, rozgrywanym w Krośnie, rywalizacja zakończyła się w trzech meczach. W ostatnim starciu drużyna gospodarzy nie dała większych szans rywalkom z Opola i po trzysetowej walce zapewniła sobie pozostanie na zapleczu Ligi Siatkówki Kobiet. Uni Opole z rozgrywkami musi się pożegnać.

Od samego początku trzeciego spotkania o utrzymanie w pierwszej lidze siatkarek zespół z Krosna kontrolował boiskowe wydarzenia, prowadząc kilkoma punktami. Rywalki momentami próbowały się bronić, ale następnie zaliczały nieudane akcje i popełniały błędy, co utrzymywało przewagę miejscowych na poziomie pięciu – sześciu punktów. Ani przez moment opolanki nie zagroziły rywalkom, a te spokojnie dowiozły przewagę do końca pierwszego seta.

Drużyna z Opola mimo przegranej w partii premierowej do kolejnej podeszła bardzo zmobilizowana i w pierwszych akcjach na boisku toczył się wyrównany pojedynek. Było tak do remisu 8:8, następnie dwa podwójne bloki siatkarek Karpat zmusiły trenera opolanek do przerwania gry. Miejscowe prowadziły wtedy 11:8. Nic to jednak nie dało, przestój w ekipie przyjezdnych trwał nadal i dystans dzielący zespoły po przerwie wzrósł jeszcze bardziej. W dużej mierze przyczyniły się do tego same siatkarki Uni – popełniając błędy w ataku (8:14). Co prawda opolanki od razu odrobiły część strat, ale kolejny przestój w ich szeregach przywrócił sześciopunktową nadwyżkę na konto rywalek. Te nie odpuszczały i udanym blokiem zwiększyły prowadzenie (20:13). W kolejnych minutach seta opolanki były w stanie nawiązać walkę z przeciwniczkami, ale wszystko to toczyło się przy znacznej przewadze miejscowych, które po tej partii prowadziły w meczu 2:0.

Siatkarki z Krosna kolejną odsłonę otworzyły swoją dobrą grą i już po kilku chwilach prowadziły trzema punktami. Zespół Uni Opole starał się nadal walczyć, udanie grając w bloku i kontrze. Było to jednak chwilowe, a przeciwniczki dość łatwo znowu wypracowały sobie przewagę. Trener opolanek poprosił o czas, gdy wynik zrobił się już nieciekawy, a miejscowe prowadziły 10:6. Mimo to Karpaty Krosno punktowały nadal – udaną kontrą oraz asem serwisowym (12:6). Krośnianki momentami miały problem z dobrymi akcjami rywalek, ich prowadzenie zmniejszało się, ale po kilku wymianach nieskończone uderzenia Uni oraz błędy rywalek dawały im szansę, a różnica rosła (16:9). Gospodynie turnieju o utrzymanie nie zatrzymywały się i pewnie dążyły do zwycięstwa w tym meczu. W decydującą fazę seta drużyny weszły po kontrach Karpat i ich prowadzeniu 21:12. Kolejny udany atak dał im piłkę meczową przy stanie 24:13 i choć rywalki wybroniły się w kolejnych dwóch akcjach, a trener Karpat poprosił jeszcze o czas, to atak z lewego skrzydła zakończył tę rywalizację, a krośnianki dzięki niemu utrzymały się w lidze.

Uni Opole – Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR 0:3
(19:25, 18:25, 15:25)

Uni: Nogueras, Strózik, Moczko, Wawrzyniak, Michalak, Witowska, Kuziak (libero) oraz Szewczuk, Maria Woźniczka, Dąbrowska, Cygan i Elko (libero)
Karpaty: Bimkiewicz, Szczyrba, Szcześnik, Pietrzkiewicz, Muszyńska, Mikołajewska, Bodasińska (libero) oraz Brzezińska