Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker znów lepszy po tie-breaku, ma 7. miejsce

I liga K: Joker znów lepszy po tie-breaku, ma 7. miejsce

Siatkarki Jokera po raz drugi we własnej hali pokonały AZS Politechniki Śląskiej Gliwice i po raz drugi do wygranej potrzebowały aż pięciu setów. To oznacza, że świecianki zakończyły sezon na siódmym miejsce w I lidze kobiet, a zespół z Gliwic na miejscu ósmym.

Trener Piotr Sobolewski dokonał zmian w wyjściowej szóstce w porównaniu z meczem sobotnim. Znalazły się w niej Natalia Sidor i Julia Skowron, które dzień wcześniej grały mało lub wcale. Od początku grała też Pola Nowacka, a w kwadracie zawody zaczęły Klaudia Grzelak, Karolina Florczak i Paulina Majkowska. Pierwszy set był wyrównany – najpierw kilkoma punktami prowadziły gliwiczanki. Tak było do remisu 17:17. Po ataku Julii Skowron zespół Jokera wygrywał minimalnie, ale to AZS miał pierwszy setbola przy stanie 24:23. Źle wystawiona piłka dała remis, potem szczęśliwie długą wymianę zakończyła Pola Nowacka, a kropkę nad i postawiła Natalia Sidor. W drugim secie Jokerki zaprezentowały się słabo. Przegrywały od początku wysoko (1:5, 5:11, 7:12, 8:14, 9:15, 12:18), by ulec przeciwniczkom do 17.

Trzecia odsłona to znów wyrównana walka. Kluczowy moment nastąpił przy remisie 10:10, gdy świecianki wygrały pięć akcji z rzędu. Tej przewagi akademiczki już nie umiały odrobić. Dwa razy zbliżyły się na dwa „oczka” (16:18, 17:19), ale ataki Nowackiej, Florczak, Majkowskiej i Grzelak ostudziły ich zamiary. Jeszcze w końcówce gliwiczanki zdołały wybronić cztery meczbole, ale przy stanie 22:24 pomyliła się Kamila Dyduła.

Set czwarty był też wyrównany, żadnej drużynie nie udało się odskoczyć wyżej niż na trzy punkty. Aż 11 razy na tablicy wyników był remis. W końcówce gospodynie zdołały wyjść na prowadzenie 24:22, lecz nie wykorzystały żadnego meczbola. To się zemściło w grze na przewagi, bo AZS wygrywając 28:26, doprowadził do tie-breaku. W nim, podobnie jak w sobotę, górą były Jokerki. Zachowały one więcej sił i sezon zakończyły miłym, zwycięskim akcentem.

Joker Mekro Energoremont Świecie – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:2
(26:24, 17:25, 25:22, 26:28, 15:8)

stan rywalizacji play-off: 2:0 dla Jokera
7. miejsce – Joker, 8. miejsce – AZS Politechniki Śl.